Однак, обережність у формулюваннях усіх сторін свідчить про те, що досі існують певні перепони, які заважають нинішнім дипломатичним зусиллям, націленим завершити війну в Сирії, яка триває вже п'ять років. Про це на сторінках New York Times пише Марк Лендлер.
Він нагадує, що за умовами російсько-американської домовленості щодо перемир'я, США повинні згуртувати сирійських опозиціонерів, а Москва – натиснути на режим Башара Асада і змусити його дотримуватися припинення вогню. Також сторони домовилися створити гарячу лінію для того, щоб можна було швидко стежити за виконанням всіх умов.
Однак, на думку оглядача, це перемир'я навряд чи відбудеться, оскільки деякі пункти перемир'я викликають у експертів скепсис. Зокрема, сумніви пов'язані з тим, що воно повинно початися аж в суботу, а не негайно. Це дозволяє Росії і сирійському режиму за ці кілька днів сильно розбомбити Алеппо. До того ж, перемир'я не буде стосуватися бойовиків угруповання "Джабат ан-Нусра". Тож експерти припускають, що Росія може навіть після перемир'я продовжувати скидати бомби на Ідліб і Алеппо, пояснюючи, що там є терористи, з якими можна воювати.
"Перемир'я повністю залежить від доброї волі Росії, Ірану і режиму Асада. А всі вони не проявляли особливо "доброї волі" впродовж останніх п'яти років", - каже експерт Atlantic Council Фредерік Хоф. Тим часом, президент Сирії Башар Асад погодився на перемир'я.
Напередодні стало відомо, що РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого.
Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання низки гуманітарних вимог.