Сенат США думає, наскільки сильно штурхонути Путіна - Politico

Поділитися
Сенат США думає, наскільки сильно штурхонути Путіна - Politico Демократи і республіканці хочуть покарати Росію, але питання в тому, як жорстко. © Facebook/United States Senate Sergeant at Arms
Демократи хочуть позбавити Трампа можливості ослаблювати санкції.

Сенат на межі угоди двох партій про посилення санкцій проти Росії, в супереч позиції президента Дональда Трампа, який відмахнувся від розмов про втручання Москви у вибори в 2016 році.

При цьому, республіканці сперечаються з демократами лише на тему, наскільки сильно США варто вдарити Росію.

Про це пише видання Politico. Демократи просувають жорсткий план, згідно з яким Конгрес заборонить Трампу ослаблювати чинні санкції проти уряду Володимира Путіна. Але фактичне зв'язування рук президенту в питанні Росії може виявитися не прийнятним для республіканців, які не хочуть критикувати Трампа навіть попри те, що перешкоджає розслідуванню російського втручання в американські вибори, яке створює перешкоди для їхнього спільного порядку денного.

Успішне голосування за покарання Москви стане перемогою для лідера більшості Мітча Макконнелла, який вже давно займає позицію "яструба" щодо Росії. Він дав зрозуміти, наскільки зацікавлений в домовленосіті партій, коли погодився внести російське питання в законопроект про санкції проти Ірану минулого тижня. Якщо ж партії не зможуть домовитися щодо жорсткішого тиску на Москву, лідер меншкості Чак Шумер попередив, що демократи не будуть голосувати на законопроект про Іран.

"Кожен член Конгресу, який не хоче покарати Росію за те, що вона зробила, зраджує демократію", - сказав республіканець Ліндсі Грехам.

"І якщо президент не підпише законопроект про покарання Росії, він теж зрадить демократію", - додав він.

Голова комітету з закордонних справ Боб Коркер минулого тижне передбачив, що Сенат "збирається врешті домовитися про дещо дуже, дуже болюче для Росії, що можна підтримати лише двопартійною солідарністю". При цьому він додав, що когресмени добре знають, які рани Москви вони можуть зачепити, щоб відплатити за втручання у амриканські вибори.

Коркер також сказав пресі, що адміністрація Трампа не хотіла б, щоб Конгрес вносив зміни у санції. Однак, в 2015 році конгресмени створили прецедент, коли змусили президента Барака Обаму представити угоду з Іраном на схвалення в Конгресі.

Роль Білого дому в процесі переговорів про санкції проти Росії виявилася суто спостережною. Коркер сказав, що команда Трампа не бере в ньому участь. Джерело в Демократичній партії повідомило виданню, що адміністрація стала "мовчазним учасником" переговорів, в якому активну роль беруть лідери демократів і республіканців, а також голови комітетів з міжнародних і банківських справ у Конгресі.

Видання пише, що минулого тижня партії працювали понаднормово через те, що досі не дійшли згоди щодо сутності російської поправки про санкції, яка, за словами Коркера, може включати кілька десятків законопроектів. Головний пріоритет для демократів - двопартійна пропозиція, у якої є десятки прихильників в обох партіях. Йдеться про те, щоб наділити Когрес повноваженнями заблокувати будь-які спроби послабити санкції проти Росії.

Як повідомлялося раніше, Республіканці і Демократи готові разом проголосувати за поправку про розширення санкцій проти Росії. Поправка з розширеними санкціями проти РФ буде прикріплена до закону про нові санкції проти Ірану.

Американський сенатор і голова комітету з оборони Джон Маккейн також висловився за прийняття більш жорстких санкцій по відношенню до Росії за її втручання в американські вибори президента. На своїй сторінці в Facebook Маккейн написав, що він підготував поправку законодавства, що дозволить прийняти більш широкий пакет санкцій проти Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі