Сенат Румунії відхилив проект щодо угорської автономії

Поділитися
Сенат Румунії відхилив проект щодо угорської автономії Ініціатором законопроекту виступила партія Демократичного союзу угорців Румунії © Андрій Товстиженко, DT.UA
Сенат Румунії 126 голосами відхилив законопроект щодо угорської автономії.

Сенат Румунії відхилив проект про автономію Секейського краю, де компактно проживає угорська національна меншина Румунії. За це рішення після 2-годинних дебатів проголосували 126 з 135 присутніх сенаторів. Підтримали законопроект тільки представники Демократичного союзу угорців Румунії, повідомляє Європейська правда з посиланням на румунське ЗМІ.

Проект, ініційований Демократичною спілкою угорців Румунії, передбачав створення автономного регіону з правосуб'єктністю в Румунії. До його складу повинні були увійти повіти Ковасна та Харгіта, а також місто Муреш. Автономія отримала б свого президента строком на чотири роки. Угорська мова повинна була стати офіційною і використовуватися в державних установах; передбачалося вільне використання "символіки угорської нації".

Обговорення проекту стало у країні темою №1 після того, як він вступив в силу за процедурою "мовчазної згоди" палати депутатів. 25 березня пройшов кінцевий термін, до якого повинна бути обговорена і проголосована ініціатива, тому парламентарі зафіксували "мовчазне схвалення" документа.

В тому, що про законопроект "забули", Національна ліберальна партія почала звинувачувати Соціал-демократичну партію, заявляючи, що вона приховано домовилася про "мовчазне схвалення" з Демократичною спілкою угорців Румунії.

"Цей нормативний акт пройшов за процедурою "мовчазного схвалення", тому що ті, хто очолює палату, не поставили його на порядок денний", - заявив прем'єр Людовік Орбан.

Ініціатори законопроекту, депутати Демократичного союзу угорців Румунії, вважають, що законопроект відображає "історичну ідентичність регіону" та забезпечить рівні можливості для громадян і захист угорської ідентичності. Вони заявляють, що автономія регіону не впливає на територіальну цілісність і суверенітет румунської держави.

Уряд Румунії виступав проти прийняття законодавчого акта. Спеціалізовані комітети Палати депутатів також його не підтримали. Депутати адміністративної комісії заявляють, що проект порушує Конституцію, за якою Румунія є національною, суверенною і незалежною, унітарною та неподільною державою.

Секеі - одна з етнографічних груп, що становить угорську національну меншину на території сучасної Румунії. Секеі домагаються автономії, однак румунська влада відмовляється вести діалог про автономію будь-якого регіону країни.

Права 1,2 мільйонів етнічних угорців в Румунії, у тому числі близько 700 тисяч секеїв в східній Трансільванії, десятиліттями перебувають у центрі політичної ворожнечі між двома країнами.

Також, Угорщина запропонувала Україні шляхи вирішення "мовного питання". За словами Міністра закордонних справ Угорщини Петера Сиярто, і українська і угорська цілі можуть бути досягнуті.

Раніше, в угорській громаді Закарпаття залишилися незадоволені прийнятим Верховною Радою законом "Про повну загальну середню освіту".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі