Угорщина запропонувала Україні шляхи вирішення "мовного питання"

Поділитися
Угорщина запропонувала Україні шляхи вирішення Брифінг міністрів відбувся 7 лютого © Генпрокуратура України
За словами Сиярто і українська, і угорська цілі можуть бути досягнуті.

Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто під час брифінгу з віцепрем'єр-міністром України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитром Кулебой у п'ятницю, 7 лютого, озвучив варіанти вирішення ситуації пов'язаної з вивченням української мови представниками угорської національної меншини на Закарпатті, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми зробили дві пропозиції, і попросили пані міністра освіти, щоб Україна обдумала ці пропозиції. Ми домовилися про те, що пані міністр терміново прийме у себе представників Спілки педагогів Закарпаття і в результаті цих переговорів буде досягнуто рішення", - заявив Сіярто.

За його словами, якщо б Будапешт був задоволений тією ситуацією, яка склалася у рамках "мовного питання", він би не робив пропозиції щодо поліпшення ситуації.

Наголошується, що Угорщина розуміє, що Україна хоче, щоб усі її громадяни вміли говорити українською мовою, однак Будапешт хоче, щоб угорці, які проживають на Закарпатті, мали можливість зберегти свою рідну мову. В Угорщині стверджують, що угорці, які проживають в Україні, можуть вивчити державну мову без підвищення кількості україномовних предметів в їх школах.

Також міністр вказав на те, що Угорщина з радістю допоможе фінансово і методологічно, щоб викладання української мови в Закарпатті було набагато ефективнішим.

Нагадаємо, що Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроєкт №0901 "Про повну загальну середню освіту". Передбачено, що особи, які належать до нацменшин України, мови яких не є офіційними мовами ЄС, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову і профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу.

Діти, які належать до нацменшин і їхньою рідною мовою є офіційна мова ЄС, навчаються державною мовою в обсязі не менше 20% річного обсягу навчального часу. При цьому з п'ятого класу цей обсяг щорічно збільшується. А профільну середню освіту такі учні отримують державною мовою в обсязі не менше 60% річного обсягу навчального часу.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що ухвалений закон допоможе вирішити проблеми між Україною та Угорщиною.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі