Сенат не зміг подолати вето Трампа на заборону застосування військ проти Ірану

Поділитися
Сенат не зміг подолати вето Трампа на заборону застосування військ проти Ірану Трамп звинуватив демократів у спробі розколоти Республіканську партію
Більшість місць у верхній палаті Конгресу займають республіканці.

Членам Сенату Сполучених Штатів Америки не вдалося подолати президентське вето на резолюцію, в якій Конгрес фактично заборонив Дональду Трампу санкціонувати військові операції без схвалення парламенту. Для скасування вето була потрібна підтримка двох третин сенаторів, однак голоси розділилися порівну.

49 членів Сенату проголосували за зняття вето, 44 – висловилися проти, фактично підтримавши Трампа.

У США президент не має права оголошувати війну без схвалення Конгресу. Однак Білий дім може самостійно санкціонувати обмежені військові операції за кордоном. Скориставшись цим правом, Трамп віддав накази про усунення ватажка терористичної угруповання "Ісламська держава" Абу Бакра аль-Багдаді і генерала іранського "Корпусу вартових Ісламської революції" Касема Сулеймані.

Резолюція, автором якої є сенатор-демократ Тім Кейн, містить вимогу припинити бойові дії проти Ірану протягом 30 днів, якщо президент не отримає схвалення Конгресу. У березні резолюцію підтримала Палата Представників, більшість місць в якій займають демократи. А в квітні за неї проголосував Сенат, у тому числі частина республіканської більшості.

"Це була дуже образлива резолюція, представлена демократами як частина стратегії перемоги на виборах 3 листопада шляхом поділу Республіканської партії", - обурився Трамп і скористався правом вето.

Читайте також: Трамп про операцію з ліквідації Сулеймані: "Взяли двох за ціною одного"

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

У ніч на 8 січня Іран завдав ударів по військових об'єктах США в Іраку, випустивши понад 10 балістичних ракет. уранці того ж дня поблизу Тегерана КВІР збив Boeing "МАУ", загинули 176 люедй, у тому числі 11 українців.

У відповідь на обстріли США посилили економічні санкції проти Ірану.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню", а також у статті Сергія Немирича "Високосний жах 2020".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі