Сенат Аргентини схвалив пакет реформ Мілея, попри протести 

Поділитися
Сенат Аргентини схвалив пакет реформ Мілея, попри протести  © EPA/ JUAN IGNACIO RONCORONI
Після змін у Сенаті законопроект повернуть на повторне голосування у нижню палату Національного конгресу країни. 

У середу, 12 червня, Сенат Аргентини схвалив масштабний законопроект, який є ключовим для планів економічних реформ президента-ліберала Хав'єра Мілея, в той час як протестувальники вступали в сутички з поліцією на вулицях перед будівлею Національного конгресу. Про це повідомляє Reuters.

Верхня палата спочатку розділилася щодо законопроекту, проголосувавши 36 - “за” та 36 - “проти”. Ключовим став голос голови палати та віце-президента Вікторії Вільярруель, яка підтримала законодавчий пакет.

Законопроект був прийнятий після “марафону” дебатів, і тепер сенатори мають проголосувати за кожну статтю пакету. Документ пройшов нижню палату Національного конгресу ще у квітні, але його повернуть на повторне голосування після змін у Сенаті.

Уряд Мілея, який контролює лише меншість місць в обох палатах, намагався знайти союзників. Він знав, що законопроект зазнає змін, але сподівався принаймні отримати загальне схвалення.

Законопроект є ключовим для планів Мілея щодо “капітального ремонту” економіки та включає плани приватизації державних компаній, надання особливих повноважень президенту й стимулювання інвестицій.

Але деякі протестувальники побоюються, що це зробить їх ще більш вразливими до зростання безробіття та  споживчих цін. Демонстранти вийшли на вулиці Буенос-Айреса, кидаючи в поліцейських пляшки із запалювальною сумішшю та каміння, а також підпалювали автомобілі. Поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі, щоб зупинити заворушення. 

Офіс Мілея відсвяткував прийняття законопроекту.

"Те, що сталося сьогодні ввечері, є тріумфом аргентинського народу й першим кроком до відновлення нашої величі", - йдеться в заяві офісу президента країни.

Уряд Мілея стверджує, що законопроект є ключовим для подолання великої економічної кризи в країні.

"Ми збираємося змінити Аргентину", - наголосив президент, додавши, що якщо його реформи не пройдуть через Конгрес зараз, то він спробує ще раз у 2025 році.

Аргентина має річну інфляцію близько 300%, численні обмеження на рух капіталу, які стримують бізнес і торгівлю, виснажені валютні резерви й високе боргове навантаження. Економіка країни перебуває в рецесії, а рівень бідності зростає.

Повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд підтримав набір запропонованих адміністрацією Мілея реформ. МВФ назвав цей стабілізаційний план сміливим і більш амбітним, ніж ті, що пропонували попередники нинішнього президента Аргентини. Втім, МВФ визнав, що ризики для успіху програми високі, враховуючи “важку спадщину” внаслідок невдалої політики, а також складну політичну й соціальну ситуацію в країні.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі