Сенат Алабами прийняв закон про практично повну заборону абортів

Поділитися
Сенат Алабами прийняв закон про практично повну заборону абортів Якщо закон набуде чинності, аборт стане кримінальним злочином
В американському штаті Алабама прийняли законопроект про заборону абортів на будь-якому терміні вагітності. Сенатори відхилили винятки навіть для випадків зґвалтування та інцесту.

Сенат американського штату Алабама прийняв законопроект про заборону абортів - жінка не зможе зробити аборт навіть у випадку зґвалтування або інцесту. Єдине виключення - ризик для здоров'я матері. Про це повідомляє газета The Guardian. За законопроект проголосували 25 сенаторів, проти - шестеро.

Документ вже назвали найжорстокішим законом про аборти серед штатів США. Тепер він відправиться на підпис губернатору-республіканцеві Кей Айві. Ще невідомо, чи підпише вона його, але її вважають противником абортів.

Якщо закон набуде чинності, аборт стане кримінальним злочином. Втім жінки не нестимуть кримінальної відповідальності, однак лікарів можуть засудити до 10 років тюремного ув'язнення за спробу переривання вагітності, і до 99 років - за фактичне проведення процедури.

Перед початком дебатів щодо законопроекту демократ Роджер Смітерман сказав: "Ми говоримо 12-річній дівчинці, яка завагітніла через інцест і зґвалтування, що у неї немає вибору", передає BBC.

Національна організація жінок вже назвала заборону "неконституційною". Представниця організації "Планування сім'ї" Стейсі Фокс називає рішення сенаторів "темним днем для жінок в Алабамі і всієї країни". За її словами, політики Алабами "вічно житимуть в ганьбі за це голосування".

"Ми подбаємо про те, щоб кожна жінка знала, хто в цьому винен", - говорить Фокс.

Республіканець Террі Коллінз, у свою чергу, заявив, що новий законопроект "свідчить, що дитина в утробі матері - це людина". Автори законопроекту в його тексті стверджують, що легальні аборти забрали більше життів, ніж людей, убитих в "сталінських гулагах і на камбоджійських полях".

Якщо губернатор штату підпише законопроект, він набуде чинності через шість місяців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі