"Лейбористська партія, до якої ми приєдналися, за яку ми агітували і в яку вірили, більше не є сьогоднішньою Лейбористською партією ... вона тепер захоплена політикою вкрай лівих", - заявив на прес-конференції депутат Кріс Леслі, передає Reuters.
Леслі, Лучана Бергер, Анджела Сміт, Гевін Шукер, Чука Умунна, Майк Гейпс і Енн Коффі - продовжать засідати в парламенті під назвою "Незалежна група".
Досі Корбін дотримувався політики лейбористів, щоб зберегти можливість проведення другого народного референдуму щодо виходу з ЄС, якщо главі уряду Терезі Мей не вдасться домовитися з Брюсселем. Деякі звинуватили Корбіна в тому, що він не впорався з антисемітизмом в партії. Звинувачення в антисемітизмі переслідує лідера лейбористів з тих пір, як він очолив партію в 2015 році. Корбін заперечує це твердження, заявляючи, що він пригнічує антисемітизм. Лусіана Бергер, єврейський законодавець, яка зіткнулася зі зловживаннями, сказала, що партія стала "інституційно антисемітською".
Ще 4 вересня 2018 року журналісти радіостанції LBC передали Скотленд-Ярду спеціальну папку з документами, де були перераховані 45 прикладів антисемітських висловлювань з уст членів Лейбористської партії. Серед них був і екстремістський заклик "позбутися євреїв", які нібито є "раковою пухлиною" на тілі суспільства.
До розколу фракція лейбористів у Палаті громад складалася з 255 депутатів, тепер же її формують 248 парламентарів. Сімка депутатів, що залишили партію, становила 2,75% від загальної чисельності фракції.
До Brexit залишилося трохи більше місяця - Велика Британія повинна вийти з ЄС о 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року.
Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили кількість можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".