SCMP: Посол Китаю вимагав не змушувати країни обирати сторону, поки в ООН голосували проти російської анексії частини України

Поділитися
SCMP: Посол Китаю вимагав не змушувати країни обирати сторону, поки в ООН голосували проти російської анексії частини України © Центр новостей ООН
Китайський посол утримався під час голосування щодо російської анексії і виступив проти санкцій, блокової політики і закликав не допустити ядерну катастрофу в Енергодарі.

Китайський посол в ООН під час термінової спеціальної сесії щодо України застерігав від «безвідповідальної і небезпечної» ментальності Холодної війни, яка «залякує і змушує» країни обирати сторони. Ці його слова прозвучали на тлі того, як більшість країн проголосували проти російської анексії чотирьох областей України.

«Криза в Україні ще раз демонструє, що чіпляння за ментальність Холодної війни і блокова політика, створення блокової конфронтації і переслідування абсолютної безпеки не принесе мир, а лише призведе до конфліктів, які не служать ні чиїм інтересам», - цитує South China Morning Post слова постійного представника КНР в ООН Ген Шуана.

Під час голосування щодо резолюції про осуд анексії Росією частини України Китай утримався разом з 34 іншими країнами, серед яких Індія, Пакистан і більшість африканських держав. Резолюція закликала країни не визнавати територією Росії Луганську, Донецьку, Запорізьку і Херсонську області України. Натомість рішення вимагає від Москви змінити свій курс своєї «спроби незаконної анексії». П’ять країни, серед яких Білорусь, Північна Корея, Нікарагуа, Росія і Сирія, проголосували проти.

«В часи, коли світу потрібна єдність і співпраця, щоб здолати труднощі, безвідповідально і небезпечно зосереджуватися на ідеологічних розбіжностях, залякувати і змушувати інші країни обирати сторони, створювати ізоляцію і тиснути, а також займатися розірванням ланцюгів», - сказав Ген Шуан під час спеціальної сесії.

Натякаючи на енергетичну кризу в Європі через зупинку поставок російського газу він також наголосив, що Пекін виступає проти заходів, які збільшують «розкол і конфронтацію».

«Тотальні і невибіркові санкції лише підірвуть стабільність глобальних поставок і промислових ланцюгів, посилять побічні ефекти кризи і вплинуть на нормальне життя людей по всьому світі», - сказав китайський посол, додавши, що ці «побічні ефекти» для країн, що розвиваються, потрібно скоротити.

Пекін також закликав до стриманості, щоб запобігти «непоправному гуманітарному лиху», спричиненому потенційною ядерною катастрофою на тлі посилення боїв між силами Росії і України в Енергодарі, де розташована Запорізька АЕС.

«Безпека ядерних установ не може бути поставлена під загрозу, навіть найменшою мірою», - наголосив Ген Шуан, повторивши послідовний заклик Пекіну, щоб жодна зі сторін не застосувала ядерну зброю першою.

«Якими б страшними не були труднощі та виклики, двері до політичного врегулювання не повинні бути закриті, дипломатичні переговори не повинні бути зупинені, а зусилля щодо припинення ворожнечі та сприяння мирним переговорам не повинні бути ослабленими», - додав він.

South China Morning Post цитує російського політичного аналітика з Російської ради міжнародних відносин Андрєя Корибко, який сказав, що такі коментарі представника Пекіну, а також рішення утриматися під час голосування, вписується у традиційну китайську реакцію на міжнародні конфлікти і суперечки.

«Можна сказати, що успіх кампанії з ізоляції і ослаблення Росії, яку очолили США, з точки зору Пекіну, означає, що аналогічні зусилля можуть бути застосовані проти Китаю з метою досягти такого ж результату», - сказав Корибко, додавши, що Китай, швидше за все, не дистанціюється від Росії, хіба що вона застосує ядерну зброю. А це «малоймовірно».

«Китай, швидше за все, збереже свою послідовну політику закликів не застосовувати ядерну зброю будь-якою стороною, але в нинішньому контексті, вірогідно, Пекін спробує привернути увагу до будь-яких потенційних загроз з боку НАТО. Оскільки це відповідає його позиції, що Захід дестабілізує світ, зокрема, в Тихоокеанському регіоні за допомогою оборонного пакту AUCUS», - додав російський експерт.

Перед російським вторгненням в Україну Китай і Росія оголосили, що їхні відносини «не мають меж». Хоча пізніше китайський посол в США Цінь Ган уточнив, що Пекін не зацікавлений у конфронтації. А Росія і Китай «не в альянсі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі