Що Путіну робити з протестами? - Bloomberg

Поділитися
Що Путіну робити з протестами? - Bloomberg Путін не може вдати, ніби протестів не було. © Наіль Фаттахов / Znak
Російський президент не може вдати, ніби нічого не сталося.

Останні антикорупційні протести в Росії вказують на фундаментальну прогалину в режимі Володимира Путіна. Його влада надто покладається на корупцію, яка все більше випробовує терпіння росіян.

Про це в редакційній статті пише Bloomberg, зауважуючи, що якщо російский президент не знайде спосіб заспокоїти лють виборців, це може погано закінчитися або для нього, або для Росії.

Видання вважає, що протести стали гучним докором Путіну за його жорсткий підхід до управління. Більш ніж десятиліття він використовував російський закон для збагачення союзників і покарання опонентів. Метод, який просочився через бюрократію, придушив приватне підприємництво і сильно звузив можливості майбутніх поколінь. Контрольовані вибори дозволили Путіну лишити за собою законодавчу владу, але при цьому він втратив зв'язок з росіянами.

Тож що може російський президент зробити зараз? Рішення пожертвувати прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим, звіт про корумпованість якого вивів людей на вулиці, не принесе вигоду, якщо вся система лишиться на місці. Для Росії було б краще, щоб влада нарешті очистилася від корупції, гарантувала право власності, провела вільні і чесні вибори. Цього не буде, тому що так Путін втратить важелі влади.

"Але і лишити все, як є, теж небезпечно. Якщо достатній кількості росіян набридне нинішня ситуація і вони не будуть бачити спосіб змінити її, це може призвести до революції і приходу до влади режиму, ще гіршого ніж путінський", - пише видання.

Наступні президентські вибори, які повинні відбутися в 2018 році, пропонують Путіну шанс зробити маленький крок в правильному напрямку. Навальний говорив, що він хоче працювати всередині системи і брати участь у виборах, попри зусилля Кремля дискваліфікувати його. Дозвіл Навальному балотуватися дасть росіянам спосіб висловити своє невдоволення і посилить легітимність переможця на виборах.

"Якщо Путін вірить у реальність свого захмарного рейтингу, хіба варто йому боятися невеличкого змагання?" - пише видання.

У неділю, 26 березня, в Москві, Санкт-Петербурзі та інших російських містах почалися акції протесту проти корупції. Приводом для виступу стало розслідування "Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про розкішне життя прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.

Через 20 хвилин після початку акції протесту в Москві був затриманий російський опозиціонер Олексій Навальний.

Детальніше про протести в Москві та інших російських містах читайте в матеріалі: "Антикорупційні протести в Росії: головне".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі