Карликова держава Науру, яка розташована на однойменному кораловому острові в західній частині Тихого океану площею 21,3 км2 і з населенням в 10084 осіб, визнала Єрусалим столицею Держави Ізраїль, повідомили в Місії Науру при ООН.
У листі місії країни при ООН в Нью-Йорку, адресованому ізраїльській місії по цьому питанню, зазначається: "Місія Науру має честь передати рішення уряду Республіки Науру про офіційне визнання міста Єрусалим як столиці держави Ізраїль".
Науру приєдналася до невеликого числа інших країн, які зробили цей крок: Сполучені Штати, Гватемали і Гондурасу.
"Я високо оцінюю важливе рішення Республіки Науру визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Ми будемо продовжувати зміцнювати Єрусалим і домагатися визнання і відкриття дипломатичних представництв і посольств в нашій столиці", - твітнув у четвер міністр закордонних справ Ісраель Кац.
I commend @Republic_Nauru's important decision to recognize Jerusalem as the capital of Israel. We will continue to strengthen Jerusalem and to bring about the recognition and opening of diplomatic missions and embassies in our capital
- ישראל כ"ץ Israel Katz (@Israel_katz) August 29, 2019
14 травня 2018 року, всупереч міжнародним протестам, в Єрусалимі відкрилося посольство США. Цей крок спровокував масові протести палестинців на кордоні сектора Гази та Ізраїлю. Для придушення протестувальників ізраїльські солдати застосували вогнепальну зброю. У результаті були вбиті 60 палестинців, більше 2770 осіб отримали поранення.
Держдепартамент анонсував відкриття посольства США у Єрусалимі 14 травня 2018 року, приурочивши його до 70-ї річниці утворення Держави Ізраїль. Згідно з планами Держдепартаменту, посол Девід Фрідман і частина персоналу спочатку розташуються у генеральному консульстві в районі Арнона на півдні Єрусалиму. До кінця 2019 року посольство переїде у нову будівлю.
2017 року президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.