Екс-шпигун КДБ Борис Карпічков заявив про погрози на свою адресу, які він отримав за місяць до отруєння колишнього полковника ГРУ Росії Сергія Скрипаля, повідомляє Радіо Свобода.
За словами Карпічкова, йому повідомили про те, що він сам і Скрипаль стануть об'єктами нападу.
Колишній співробітник КДБ зазначив, що отримав інформацію від надійного джерела в російських спецслужбах, однак не вважав загрози серйозними, так як отримував їх і раніше. Карпічков підкреслив, що ніколи не був знайомий зі Скрипалем. Відповідальність за його отруєння, він поклав на російські спецслужби.
В інтерв'ю виданню New Zealand Herald Карпічков розповів про напад на нього у Новій Зеландії. Інцидент стався в 2007 році. Тоді невідомий кинув Карпічкову в обличчя порошок. За словами Карпічкова, після цього він відчув себе недобре. Пізніше лікар діагностував у нього грип. Карпічков стверджує, що пізніше у нього випало все волосся і він схуд на 30 кілограмів.
Поліція Нової Зеландії почала перевірку за вказаними фактами, і там підтвердили, що з 2006 по 2007 рік Карпічков дійсно знаходився в країні.
Карпічков був російським шпигуном в Латвії. У 1995 році він став передавати інформацію латвійським владі. У 1998 році колишнього співробітника КДБ розкрили і він втік у Лондон. За словами Карпічкова, у 2006 році йому погрожували і він втік у Нову Зеландію.
Нагадаємо, 5 березня в Британії з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.
За даними видання The Telegraph, Скрипалів отруїли у їхньому будинку.
Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. Стан поліцейського Ніка Бейлі, який відвідував будинок екс-шпигуна, критичний.
За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. Слідство ведеться за статтею "замах на вбивство", хоча обговорювалася можливість кваліфікувати інцидент як терористичний напад, враховуючи потенційну небезпеку застосованої зброї.
Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді.
Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно відкидає.