3 вирішили замінити традиційну страту шляхом відсічі голови на розстріл. На такий крок країна змушена піти через нестачу кваліфікованих катів.
У королівстві створена спеціальна міжміністерська комісія, яка обговорює питання скасування обезголовлювання "через дефіцит катів і їхню повну відсутність у ряді регіонів".
Уряд вже порекомендував принцам, що керують саудівськими провінціями, дозволити застосування вогнепальної зброї при виконанні вищої міри покарання, повідомляє The New York Times з посиланням на місцеві ЗМІ.
Чиновники також констатували, що нечисленні "ліцензовані" кати не справляються з обсягами роботи. Їм доводиться постійно їздити у відрядження в інші регіони, що іноді призводить до запізнень і різних казусів, "що породжує нездорові чутки".
У зв'язку з цим комісія рекомендувала владі країни розглянути можливість відходу від традиційного способу виконання покарань на користь більш сучасного, що передбачає використання розстрільних команд.
Саудівська Аравія - єдина країна, яка досі використовує публічне обезголовлювання злочинців за допомогою меча. У середньому за рік у королівстві страчають від 50 до 100 людей.
Роль конституції у Саудівській Аравії виконує Коран, а кримінальним та кримінально-виконавчим процесуальними кодексами служить збірка законів шаріату. !zn
Читайте також:
Іранські цензори домалювали "нескромну" сукню Мішель Обами на "Оскарі"
"Ісламські патрулі" карають жителів Лондона за недотримання законів шаріату
У Пакистані натовп живцем спалив звинуваченого в оскверненні Корану
У Єгипті ухвалили смертний вирок творцям "Невинності мусульман"