"Ніколя Саркозі дав волю своєму "Дональду Трампу", - йдеться в статті.
Напередодні, як нагадує видання, Саркозі у своїй промові заявив мігрантам, що, якщо вони хочуть отримати громадянство Франції, то повинні жити за правилами та законами Франції, говорити французською. За його словами, якщо вони стануть французами, то їх предками стануть галли, які зображені в коміксах про Астерікса.
"Саркозі знає порядок денний", - говорить професор французької політики в Університеті Aston в Бірмінгемі (Англія) Джим Шилдс. "Його тактика, як завжди, це - зайняти центр уваги і тримати своїх суперників у тіні. Як у випадку з Дональдом Трампом: не стільки важливо, чи дійсно ця теза має вагу або якесь значення, а той факт, що він озвучує його, говорить про це", - сказав він.
Для того, щоб балотуватися на пост президента Франції в наступному році Саркозі повинен виграти листопадовий праймеріз, а зараз опитування показують, що він відстає від свого суперника - Жюппе. Рейтинг Саркозі у вересні впав до 35% з 38% у липні.
"Навіть за його мірками, це божевільні речі", - вважає професор Оксфордського університету Судхір Хазарізінг. На його думку, Саркозі відчайдушно намагається наздогнати Жюппе.
Республіканські суперники Саркозі розкритикував його заяви. Жюппе ж у свою чергу сказав, що іммігранти не повинні відмовлятися від своєї спадщини і поважати французькі закони. Після заяви Саркозі Жюппе у себе в Twitter написав: "Ми обговорюємо галлів. А як щодо поговорити про майбутнє?".
Марокканського походження міністр освіти Найат Белкасема запропонував Саркозі урок історії у зв'язку з такими заявами про предків французів - галів.
Агентство підкреслює, що ідея про французьку приналежність до галлів, яка виникла в кінці 19-го століття, коли лідери країн шукали якийсь міф, щоб згуртувати націю після війни з Німеччиною в 1870 році, дуже застаріла. Тоді ця ідея була і в шкільних підручниках, і підкріплювалася коміксами про Астерікса (вперше вони були опубліковані в 1959 році), в них показувалася відвага галльських жителів села, які перехитрили своїх римських окупантів. Але думка про те, що сучасна Франція походить від одного тільки стародавнього кельтського суспільства, була розвінчана істориками і вилучена з підручників ще в 1960 році.
"Я теж обожнюю Астерікса, але, на щастя, Франція – це набагато більше", - написав инистр праці Міріам Ель-Хомри у своєму Twitter.
Як наголошується в публікації агентства, це не перший раз, коли Саркозі виступив з "дикими" заявами, щоб запустити свій рейтинг. У серпні Саркозі заявив, що обіцяє конституційно заборонити буркіні у Франції у разі своєї перемоги на виборах.