Російська бізнес-еліта не має наміру через введені проти РФ санкцій вести себе малопомітно на форумі в Давосі, пише агентство Bloomberg.
Банк ВТБ в Росії не дозволить, щоб поганий рік зіпсував йому свято. Керівники, котрольованого державою російського банку, який після введення санкція скоротив сотні співробітників, роблять ставку на те, що трохи джазу і горілки з світовою елітою притуплят біль. Учора ввечері ВТБ влаштував вечірку на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. В InterContinental Hotel для гостей провели вечір, який у запрошенні був описаний як "сучасна російська атмосфера".
Зустрічали гостей вечірки жінки в конічному, золотому одязі зі стрічками неонових світлодіодних лампочок, обгорнутих навколо них. Виступав гітарист Ел Ді Меола, естрадний співак Росії Леонід Агутін і серб Емір Кустуріца зі своїм No Smoking Orchestra.
"У якості стратегічного партнера Всесвітнього економічного форуму в Давосі, ми організували прийом, присвячений церемонії його відкриття", - сказав прес-служба ВТБ в заяві.
Російські мільярдери і бізнес-лідери не планують зменшувати свою значущість у Давосі в цьому році, незважаючи на економічні санкції, введені після анексії Криму Росією. Статус РФ як ізольованої країни посилюється, оскільки її спроба відновити мирні переговори провалилися минулого тижня, бої в Донбасі посилилися.
Делегація Росії в цьому році в Давосі буде складатися з 73 бізнес-лідерів, порівняно з 82-я в 2014 році. Серед них керівники компаній, які стали мішенню США і ЄС, в тому числі голова ВТБ і головний виконавчий директор Андрій Костін і генеральний директор "Ощадбанку" Герман Греф.
"Це безумовно буде виглядати незручно", - сказав головний виконавчий директор політичної консалтингової компанії Eurasia Group Ян Бреммер. "Росіянам доведеться не просто в цьому році", - додав він.
У складі російської делегації щонайменше вісім мільярдерів, в тому числі генеральний директор ВАТ "Лукойл" Вагіт Алекперов і "алюмінієвий" магнат Олег Дерипаска.
Президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Дмитро Медведєв не планують брати участь на форумі в Давосі. Кремль в цьому році буде представлений групою, яка включає в себе першого віце-прем'єра РФ Ігоря Шувалова і міністра економічного розвитку Олексія Улюкаєва.
Як наголошується в публікації, присутність росіян в Давосі "є всього лише частиною реальності". Всесвітній економічний форум запрошує представників всіх зі всіх частин світу, щоб заохочувати міжнародний діалог.
"Вони як і раніше присутні тут в якості сили", - сказав засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб в інтерв'ю Bloomberg Television. "Ми сподіваємося, що відбудуться діалоги, щоб дати зрозуміти росіянам, як інший світ думає про нинішній ситуації", - сказав він.
Присутність деяких росіян на форумі "ускладнює становище багатьох світових компаній, так як вони не хочуть зустрічей на виду". "Вони будуть почувати себе некомфортно", - сказала економіст з Університету Каліфорнії, Берклі, і колишній чиновник адміністрації Клінтона Лаура Тайсон.
Російські делегати заявили, що вони не хочуть, щоб їх бізнес-еліта на цьому форумі трималася тихо.
Як зазначив Бреммер з Eurasia Group, делегатів з США та ЄС поставилися з великою обережністю майже до всіх російських компаній. Він пояснив це своєрідним характером ведення бізнесу в Росії. "Це дуже далеко від реального бізнесу", - сказав він.
Криза в Росії вплинула на відтік капіталу з РФ. Як писало видання The New York Times, німецькі компанії закривають свої підприємства в Росії і скасовують угоди з російськими партнерами.