Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані Deutsche Bank у відповідності з "Mapping the Worlds 2019" (Картографування світових цін).
Для дослідження Deutsche Bank конвертує ціни на продукти і послуги по всьому світу у долари і в основному використовує краудсорсінг для введення даних. Також розглядається середня заробітна плата. Це означає, що мегаполіси будуть вище в рейтингу, тому що у них більше людей з більш високою зарплатою.
Що стосується Сан-Франциско, то "швидке зростання сектора технологій США допомагає місту перемагати традиційні столиці за доходами", - відзначають аналітики Deutsche Bank Джим Рейд, Крейг Ніколь і Генрі Аллен.
За останні п'ять років Сан-Франциско піднявся на 7 і 21 місце на обох показниках.
Велика частина змін пов'язана із зростанням долара за останні п'ять років, що допомогло підвищити позиції міст США, у порівнянні зі світовими аналогами. Долар США виріс на 20% по відношенню до євро і на 23% по відношенню до фунту стерлінгів.
Швейцарський Цюріх все ще очолює рейтинг за якістю життя і є номером один або близьким до нього з вартості товарів і послуг. Але за рівнем зарплат, які нижче оплати праці в американському місті на майже 400 доларів, Цюріх займає другу позицію. І також він залишається найдорожчим містом, щоб піти на побачення.
На третьому місці – Нью-Йорк (4,6 тисячі доларів в місяць), на четвертому місці Бостон (4,28 тисячі доларів в місяць), на п'ятому – Чикаго (4,06 тисячі доларів в місяць).
Також у топ-10 рейтингу увійшли Сіднея, Осло, Копенгаген, Мельбурн і Лондон, які, крім іншого, є і дуже дорогими для життя.
Раніше повідомлялося, що з 1 січня в Україні зріс прожитковий мінімум і мінімальна зарплата, яка склала 4173 гривні. Мінфін прогнозує щорічне зростання зарплати на 6%. Так, середньомісячна зарплата працівників (брутто) у гривнях становитиме 10 129 гривень у 2019 році, 11 451 гривень – у 2020 році, 12 835 гривень – в 2021 році.