Rzeczpospolita: НАТО почне найбільші з кінця Холодної війни навчання на річницю вторгнення Росії в Україну

Поділитися
Rzeczpospolita: НАТО почне найбільші з кінця Холодної війни навчання на річницю вторгнення Росії в Україну © Getty Images
Сценарієм навчань буде відбиття потенційного нападу на Польщу ворожої армії зі сходу.

НАТО готується до найбільших військових навчань з часів закінчення Холодної війни. Сценарій передбачає військову відповідь на напад на Польщу.

Як повідомили виданню Rzeczpospolita в Головному командуванні Збройних сил Польщі, навчання Dragon-24 розпочнуться 25 лютого, у другу річницю нападу Росії на Україну, і завершаться 14 березня. Підготовка до них вже триває.

У навчаннях Dragon візьмуть участь 15 тисяч польських солдатів і кілька тисяч військовослужбовців з країн-союзників. Загалом в маневрах будуть брати участь близько 20 тисяч солдатів з 9 країн, в тому числі зі США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Іспанії і Туреччини. Зокрема, до них будуть залучені бійці 3-ї піхотної дивізії США, що дислокується на польській території.

З польського боку основні сили будуть представлені сухопутними військами: зокрема, 11-ю Любуською бронетанковою кавалерійською дивізією і 16-ю Поморською механізованою дивізією.

Військові навчання з резервістами

«Але, як повідомило нам командування, також будуть задіяні солдати зі спецпідрозділів, територіальної оборони, військово-повітряних і військово-морських сил. Організатори припускають, що армія буде співпрацювати з урядом і місцевою адміністрацією на обласному, районному та муніципальному рівнях. Армія Польщі не виключає призов резервістів в окремі підрозділи для участі в цих навчаннях», - пише Rzeczpospolita.

Солдати тренуватимуться не лише на полігонах, але за межами військових об'єктів.

«Під час першого етапу навчань Dragon-24 солдати будуть діяти в умовах кризової ситуації, а на другому етапі вони вже будуть діяти під час оборонної операції. Сценарій передбачає, що на нашу країну напали зі сходу. Фон, який ми використали для цих навчань, натхнений подіями в Україні. Ми робимо висновки і тому хочемо відпрацювати такі дії, які з точки зору оборонної операції або стримування ворога будуть найбільш важливими для польських Збройних Сил. Під час навчань Dragon-24 війська виконуватимуть ряд різних типів завдань. Ми організуємо, наприклад, переправу через Віслу. Польські, британські, німецькі та французькі солдати разом з важкою технікою перетнуть річку. Армія Польщі також здійснить так званий тактичний автомарш, що означає, що колісна та гусенична техніка подолає понад 300 кілометрів дорогами загального користування та пересічною місцевістю», - розповіли виданню польські офіцери.

Очікується, що військові матимуть у своєму розпорядженні 3500 одиниць техніки, в тому числі близько 100 гусеничних машин. У маневрах будуть задіяні, зокрема, танки Abrams і K2, пускові установки Chunmoo і HIMARS, гаубиці Krab і K9. Крім польських танків, будуть також американські, іспанські та французькі танки.

Цілі визначені, але в таємниці

Цілі навчань визначені Генеральним штабом армії Польщі, але не розголошуються. Dragon-24 будуть частиною ширших навчань НАТО під назвою Steadfast Defender 2024. На полігоні "Дравсько-Поморське" тренуватиметься Об'єднана оперативно-тактична група НАТО високої готовності (VJTF).

За даними порталу Збройних сил Польщі, загалом близько 100 тисяч солдатів з 32 країн світу пройдуть навчання в Європі у 2024 році, причому Польща відіграватиме ключову роль, хоча маневри також відбуватимуться в Німеччині і країнах Балтії.

Steadfast Defender 2024 буде складатися з 16 менших національних навчань. Як повідомляє The Financial Times, нововведенням має стати використання реальних географічних даних для створення більш реалістичних сценаріїв. Росія на навчаннях матиме кодову назву Occasus.

«Навчання НАТО мають стати частиною нової стратегії підготовки, згідно з якою військовий альянс проводитиме два великих навчання на рік замість одного. НАТО також тренуватиметься протидіяти терористичним загрозам за межами своїх безпосередніх кордонів», - пише видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі