Про це пише французьке видання Le Monde, додаючи, що Рютте хоче знову провести переговори з європейськими лідерами щодо угоди про асоціацію між Україною і ЄС, яку всі вони вже підписали. При цьому він прагне добитися поступок для своєї країни, серед яких гарантії, що Нідерландам не доведеться підтримувати Україну фінансово, що українські заробітчани не будуть мати права вільно пересуватися, а асоціація – це не передвісник членства України в ЄС. Лише потім він хоче передати текст угоди на розгляд в обох палатах своєї країни.
До цього часу прогнози не обіцяли Рютте нічого хорошого. 1 листопада він повинен був оголосити нідерландським парламентарям, що не може ратифікувати угоду через референдум, який відбувся в квітні в Нідерландах. Але голова уряду натомість почав розглядати можливість все ж таки ратифікувати угоду за підтримки опозиції.
Нідерландам тяжко переконати своїх партнерів у Брюсселі. Але голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оголосив, що "готовий допомогти" Нідерландам знайти рішення. У свою чергу, голова Європарламенту Дональд Туск закликав країни Західної Європи "зберігати єдність".
Чому ж опозиція вирішила підтримати прем'єр-міністра Рютте? Le Monde з посиланням на джерела пише, що голова уряду пообіцяв внести зміни в законодавство щодо референдумів, щоб у майбутньому торговельні угоди не могли ставати темою для всенародного голосування. Однак Рютте запевнив, що ні на які поступки не йшов. Водночас, він наголосив на важливості не ставити під сумнів основний текст угоди між ЄС і Україною.
Тим часом, у Європі почали обговорювати запропоновану Нідерландами декларацію про Угоду про асоціацію Україна-ЄС. Наголошується, що декларацію розраховують узгодити до саміту ЄС в грудні 2016 року. Для її прийняття буде потрібна згода всіх країн-членів Євросоюзу.
Докладніше читайте в статті Тетяни Силиной "Врятують або знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".