В Австрії може початися урядовий скандал - так, голову міністерства внутрішніх справ Австрії Герберта Кікля, а також ряд представників ультраправої "Австрійської партії свободи" почали підозрювати у "таємній роботі" на Москву, 4 вересня повідомило австрійське видання The Local, передає "УНІАН".
Ще у лютому 2018 року співробітники австрійських силових структур з санкції голови МВС провели обшуки у штаб-квартирах і будинках високопоставлених членів австрійської служби державної безпеки. У ході обшуків було вилучено ряд важливих документів. Ініціатори обшуку, АПС, заявили, що проводилися ці заходи у зв'язку з підозрами у перевищенні зазначеними особами своїх посадових повноважень. Однак буквально минулого тижня судовою постановою ці обшуки були визнані незаконними.
Сам Кікль, у свою чергу, заперечує як звинувачення на свою адресу, так і законність судового рішення; міністр заявляє, що рейди і обшуки були проведені в рамках закону. Крім цього, Кікль звинуватив опозицію, яка ініціювала звинувачення членів АПС, у жалюгідній спробі заробити на цьому певні політичні дивіденди.
Втім, скандал вже викликав відгук в країнах-членах Європейського союзу та призвів до певних проблем - так, спецслужби кількох країн відмовилися ділитися інформацією з австрійською держбезпекою, явно побоюючись витоків "на сторону", повідомляє видання.
Одним з приводів для побоювання є зв'язок АПС з Москвою, а саме - з "Єдиною Росією"; у матеріалі стверджується, що ще в 2016 році політичні сили двох країн оформили не афішуєму угоду про співпрацю. Крім того, представники АПС найбільш завзято в Австрії виступають за зняття санкцій з Росії.
Ще одним приводом для побоювання став візит президента РФ Володимира Путіна на весілля міністра закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, яка є також представником АПС. Весілля Кнайсль і фінансиста Вольфганга Майлінгера відбулося 18 серпня. Путін відвідав свято по дорозі до Німеччини, де у нього була зустріч із канцлером Ангелою Меркель. Російський президент привіз із собою Кубанський козачий хор, який заспівав на весіллі. Путін подарував Кнайсль і Майлінгеру картину, старовинну масловижималку та тульський самовар. Також він станцював з нареченою і сказав тост німецькою мовою.
Запрошення Путіна на весілля викликало критику в Австрії. Газета Der Standard 17 серпня повідомила, що Евелін Регнер, член Європейського парламенту та Соціал-демократичної партії Австрії, розкритикувала Кнайсль і звинуватила її у спробах домогтися розташування Путіна. Видання Heute підрахувало, що візит Путіна було витрачено не менше € 423 тис., які могли бути взяті з бюджету, незважаючи на те, що весілля – приватний захід.
Нагадаємо, що з 1 липня Австрія почала головування у Раді Європейського союзу, яке триватиме півроку. Головування пройде під девізом "Європа, яка захищає", а основна діяльність буде спрямована на зниження напруженості в Європі.
Як писало британське видання The Guardian, у президента РФ Володимира Путіна несподівано з'явилися корисні друзі на Заході. Нові уряди Австрії та Італії сформовані популістськими й праворадикальними партіями, які не приховують свої симпатії до Москви.
У червні Курц запевнив, що Відень продовжить підтримувати європейські санкції проти Росії з метою підштовхнути Кремль до виконання своїх зобов'язань у рамках Мінських домовленостей. У той же час, він висловив надію, що активізація діалогу допоможе "досягти прогресу у відносинах Європейського союзу з Росією".