Розвідка США сумнівається в закритті ядерного полігону КНДР - Reuters

Поділитися
Розвідка США сумнівається в закритті ядерного полігону КНДР - Reuters Кім Чен Ин зможе швидко відновити випробування, оскільки Пунгері залишається придатним для цих цілей © kcna.kp
Заява Північної Кореї про закриття полігону Пунгері може бути значною мірою символічною, вважають в американській розвідці.

Найбільший ядерний полігон Пунгері, який голова Північної Кореї Кім Чен Ин обіцяв закрити, залишається придатним для випробувань, незважаючи на завдану шкоду від попереднього вибуху і може бути введений в експлуатацію будь-яким часом, впевнені в американській розвідці.

"Немає підстав робити висновки, що випробувальний полігон Пунгері більше не функціонує", - заявив інформагентству Reuters представник розвідки США.

Нагадаємо, що Кім Чен Ин напередодні історичних переговорів з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном оголосив про закриття Пунгері, щоб гарантувати свою обіцянку припинити випробування ядерних та балістичних ракет.

У розвідці США вважають, що ця заява може бути значною мірою символічною, оскільки в більшості випадків це означатиме герметизацію випробувальних тунелів, які потім можна швидко відкрити, якщо лідер КНДР вирішить відновити випробування.

Нагадаємо, що 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.

За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.

Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також дадуть гарантії безпеки.

З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі