Не можна виключати ймовірність того, що Росія може перевірити рішучість НАТО, пише The Wall Street Journal Стін Толгфорс, у 2007-2012 роках міністр оборони Швеції.
Раніше в цьому місяці ОБСЄ повідомила, Росія озброїла танками та іншою військовою технікою бойовиків для наступу під Мар'їнкою. Пізніше Євросоюз назвав цей наступ серйозним порушенням Мінських домовленостей.
Агресія з боку російського президента Володимира Путіна триває навіть в умовах підписаної угоди про припинення вогню. "Не можна виключати, що Росія в якийсь момент вирішить перевірити рішучість Організації Північноатлантичного договору – послабити внутрішню стабільність в одній з країн-членів НАТО або зробить аналогічну вторгнення в якийсь союзній країні", - говорить Толгфорс.
"Путін останнім часом вдається до гібридного типу ведення війни, коли війна не є війною, поки немає запеклих боїв між частинами регулярних армій", - йдеться в статті.
Невипадково російські офіційні особи постійно згадують про ядерний потенціал Росії. Головним посилом подібних заяв є те, що, якщо НАТО виступить на захист якоїсь східноєвропейської країни, то блок повинен готуватися до ядерної ескалації.
"Росія намагається залякати країни Європи частими, великомасштабними військовими навчаннями, порушує національні повітряні простори і межі, і взагалі діє необачно. Одна причина такої поведінки: Москва намагається вплинути на політику безпеки в цих країнах. Інша російська мета - обмежити вплив США в цілому, а також перешкодити розширенню НАТО", - йдеться в статті.
На думку автора, важливе, щоб НАТО не відмовлялося від розширення, а країнам, у тому числі Швеція, потрібно подавати заявки на вступ в Альянс. "Зусилля Росії по розколу трансатлантичного співтовариства тоді будуть мати зворотний ефект і зроблять блок більш згуртованим", - резюмує він.
Раніше генсек Альянсу Йенс Столтенберг заявив, що НАТО і Європейський Союз спільними зусиллями протистоять гібридній війні, розв'язаній Росією. Також генсек Альянсу назвав заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети однією з причин збільшення боєздатності збройних сил НАТО.