Розширення БРІКС має турбувати НАТО — The Times

Поділитися
Розширення БРІКС має турбувати НАТО — The Times © Getty Images
БРІКС може перетворитися на боєздатний альянс.

Наступного місяця в Росії відбудеться саміт групи країн БРІКС (міжнародна організація, до якої спершу входили Бразилія, Росія, Індія та КНР) під головуванням Владіміра Путіна і за участю Сі Цзіньпіна.

Нещодавно до БРІКС приєдналися нові члени, а саме Єгипет, Саудівська Аравія, Ефіопія, Іран та Об'єднані Арабські Емірати. Це БРІКС+, вважає Роджер Бойс, міжнародний кореспондент газети The Times.

На думку автора, БРІКС+ також буде включати членів ОПЕК, щонайменше три ядерні держави та деяких членів Світової організації торгівлі. Усі ці країни будуть орієнтуватися на ініціативу Китаю "Пояс і шлях", що є глобальною стратегією для розвитку торговельних шляхів і економічних зв’язків.

Кореспондент зазначає, що експерти НАТО не сприймають ідею про те, що БРІКС+ може перетворитися на боєздатний альянс. Втім, є одна особливість нового складу БРІКС, яка має серйозно налякати Захід.

Альянс вже має потенціал для створення спільного ринку стратегічних металів, необхідних для ведення війни. Бразилія, Росія, Китай, Південна Африка є ключовими гравцями у видобутку металів; Саудівська Аравія має плани стати майбутньою гірничодобувною державою. Саудівська Аравія також придбала бразильську компанію, яка виробляє титанову губку, необхідний інгредієнт для російських підводних човнів, авіаційних двигунів та для розміщення супутників у космосі. 

Крім того, якщо Демократична Республіка Конго та Чилі приєднаються до групи БРІКС, то альянс отримає доступ до важливих мінералів, якими володіють ці країни (кобальт, мідь і літій). Тому, на думку кореспондента, країни БРІКС+ прокладають собі шлях до визначальної військової переваги.

Нагадаємо, що Туреччина оформила заявку на членство в БРІКС. Одним із її мотивів ЗМІ називають образу на ЄС через затягування вступу у Союз. На думку старшої аналітикині Центру досліджень сучасної Туреччини Карлтонського університету Євгенії Габер, попри такий крок, Туреччина навряд чи відмовиться від вступу до ЄС.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі