Розміщення американських далекобійних ракет у Німеччині може бути вигідним не лише Києву, а й Пекіну: чому?

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Розміщення американських далекобійних ракет у Німеччині може бути вигідним не лише Києву, а й Пекіну: чому? Крилата ракета BGM-109C Tomahawk © Getty Images
Для Києва ситуація вже стала показовою.

Плани Вашингтона та Берліна розмістити в Німеччині американські далекобійні ракети можуть дати Україні певні можливості. Однак за цією ситуацією уважно слідкує не лише Київ, а й Пекін, пише Володимир Кравченко у статті «За десять хвилин від Путіна. Чому американські ракети в Німеччині важливі для України».

Зокрема, пояснив автор, якщо під час можливих переговорів щодо нерозміщення подібних ракет Захід доб’ється від РФ виведення угруповання російських військ і військової інфраструктури з Білорусі, то це явно зіграє на користь Україні. Щоправда, російський диктатор Владімір Путін не схильний до компромісів, як генсек ЦК КПРС Михайло Горбачов, коли 1987 року разом із тодішнім президентом США Рональдом Рейганом підписав договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (РСМД).

«Історія з розгортанням американських ракет у Німеччині ще далека від завершення. Однак для Києва ця ситуація показова вже тим, що Вашингтон і Берлін не бояться ескалації конфлікту з Москвою, коли справа стосується їхніх власних інтересів і безпеки», – пише Кравченко.

При цьому він додає, що за ситуацією в Європі уважно слідкує й Китай, який взагалі не зацікавлений у новій гонці озброєнь. Адже вона призведе до збільшення Пекіном витрат, а в КНР зараз досить непроста ситуація в економіці.

Водночас на думку експерта Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Їжака, у Пекіні вважають, що розгортання американських ракет у Німеччині в його інтересах, тому що відволікає ресурси США з Азійсько-Тихоокеанського регіону. Спочатку Вашингтон хотів розмістити ракетні системи в Японії, на острівному поясі навколо Кита. Але, як зазначає Їжак, «у США достатньо ресурсів не лише для Європи, а й для Азії».

Нагадаємо, 11 липня Reuters повідомляв, що США у 2026 році почнуть розгорнення у Німеччині далекобійних комплексів, таких як Standard Missile-6 (SM-6), крилатих ракет Tomahawk, а також гіперзвукової зброї. Вашингтон зробить це «як знак відданості НАТО  та європейській обороні».

У відповідь на рішення США заступник голови Міністерства закордонних справ РФ Сєргєй Рябков сказав, що Москва «без нервів» підготує військову відповідь. При цьому він не зазначив, яку саме.

Ракети наземного базування з дальністю понад 500 км були заборонені до 2019 року згідно з договором про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (РСМД) поки США не вийшли з нього. Вашингтон заявив, що угоду порушує РФ через розробку росіянами крилатої ракети наземного базування 9M729, відомої в НАТО як SSC-8.

Кремль неодноразово відкидав звинувачення. Він наклав мораторій на власну розробку ракет, раніше заборонених Договором РСМД — балістичних і крилатих ракет наземного базування з дальністю від 500 км до 5500 км.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі