Розділ Сирії може стати ключем до розв'язання конфлікту в цій країні - WSJ

Поділитися
Розділ Сирії може стати ключем до розв'язання конфлікту в цій країні - WSJ За останні п'ять років було представлено 17 мирних ініціатив щодо Сирії, але кожна з них закінчилася невдачею © Агентство Анадолу
Нова угода про припинення вогню може закінчитися невдачею, як і всі попередні.

Спроба президента США Барака Обами домовитися з російським колегою Володимиром Путіним про припинення вогню в Сирії закінчилася безрезультатно. Обама пояснив це "прогалинами у довірі", пише видання The Wall Street Journal.

За останні п'ять років було представлено 17 мирних ініціатив щодо Сирії, але кожна з них закінчилася невдачею, зазначається в статті. Підсумком всіх цих спроб стали майже п'ять мільйонів біженців і близько восьми мільйонів внутрішньо переміщених осіб, 400 тисяч людей загинули.

"Чому Обама думає, що нова угода про припинення вогню подіє, якщо до цих пір всі попередні потерпіли невдачу?", - задається питанням автор статті.

Обама залишить свій пост через 136 днів, і нова адміністрація буде мати потребу у виробленні власної політики щодо Сирії. Автор статті вважає, що перший і найбільш важливий крок для нової адміністрації - відмовитися від "фундаментального принципу, закладеного в минулому році держсекретарем США Джоном Керрі і міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, що "Сирія повинна бути єдиною країною".

Війна в Сирії є складною справою, в ній беруть участь чотири держави - Росія, Іран, Туреччина і США, і, щонайменше, п'ять великих недержавних збройних формувань, поряд з режимом Асада. "Але в корені війна йде з нульовою сумою за владу. Або Асад виграє, або його опоненти", - наголошується в статті.

"Найкращим варіантом є поділ країни. Ідея не нова, і критики відзначають, що плани розділів, як відомо, зазнають невдачі, що межі креслення умовні, що нові кордони не обов'язково вирішать (а можуть і погіршити) міжусобні чвари", - пише автор.

На думку автора, для заспокоєння потрібно обмежене, але рішуче втручання НАТО, щоб знищити угруповання "Ісламська держава" і підтримати Вільну сирійську армію, крім того - наказати Саудівської Аравії, Єгипту та ОАЕ розгорнути довгострокові арабські стабілізаційні сили.

На думку автора, всі пункти його плану викликають побоювання і сумніви, але вважає, що вони цілком досяжні. У статті нагадується про події 1990-х років на Балканах, коли на місці колишньої Югославії утворилися сім незалежних країн.

Напередодні ЗМІ писали, що США готові вийти з переговорів з РФ по Сирії.

Нагадаємо, 4 вересня в Державному департаменті США заявили, що угода щодо Сирії було близько до погодженням, але в черговий раз було відкладено через відмови російської сторони від ряду досягнутих раніше домовленостей.

Як повідомлялося, в п'ятницю, 26 серпня, в Женеві відбулися переговори між главою Держдепу Джоном Керрі і главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, присвячені врегулюванню сирійського конфлікту. У переговорах також брав участь спецпредставник генсека ООН щодо Сирії Стеффан де Містура.

Нагадаємо, 26 лютого, Рада Безпеки ООН одноголосно підтримав резолюцію про перемир'я в Сирії. Згодом, РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі