Основні російські фондові індекси показують серйозне падіння в ході торгів у понеділок, 9 квітня. Індекс РТС до 15:30 впав на 11%, Індекс Московської біржі – на 9%.
При цьому світові фондові майданчики в цілому демонструють позитивну динаміку, зростають також ціни на нафту.
Лідерами падіння стали акції компаній, чиї керівники потрапили під санкції, а також металургійні компанії і банки.
Акції UC RUSAL (власник Олег Дерипаска потрапив під санкції) впали на 27,5%, "Норнікеля" (є частка Дерипаски) на 16,5%, "Мечела" – на 17,5%, "Сбербанку" – на 14%.
Акції золотодобувної компанії "Полюс" (належить Саїду Керімову, сину сенатора Сулеймана Керімова, який також потрапив під санкції) - на 13%, акції ВТБ впали на 11% (під санкціями - глава банку Андрій Костін).
Розпродажу російських активів сприяє заява президента США Дональда Трампа, який після чергової хімічної атаки в Сирії назвав Башара Асада твариною і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію і особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.
Нагадаємо, в п'ятницю, 6 квітня, США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". До переліку потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників, а також 12 державних і приватних компаній.
Поки найбільше постраждав російський олігарх Олег Дерипаска. До санкційного списку потрапили три його компанії UC Rusal, En+ і "Базовий елемент". 9 квітня Rusal повідомив, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгкской біржі впала більш ніж на 50%.