Російський екзархат у Європі відмовився саморозпускатися

Поділитися
Російський екзархат у Європі відмовився саморозпускатися Остаточне рішення про юрисдикцію екзархату буде прийнято у червні © rus-chat.de
Рішення про розпуск екзархату прийнято Вселенським патріархатом у листопаді 2018 року.

Генеральна асамблея кліриків і мирян архієпископії православних російських церков (російського екзархату) у Західній Європі на позачергових зборах проголосувала за відмову від саморозпуску, повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на французькі ЗМІ. Рішення про розпуск екзархату прийнято в листопаді минулого року Синодом Вселенського (Константинопольського) патріархату.

Асамблея відбулася у Парижі напередодні, 23 лютого. З 206 учасників голосування лише 15 проголосували "за" розпуск екзархату. "Свою подальшу долю, а саме питання канонічного підпорядкування після фактичного відходу від Константинополя, екзархат визначить у найближчі три місяці та затвердить на генеральній асамблеї у червні", - йдеться в матеріалі агентства.

Російський екзархат у Західній Європі з центром у Парижі створено на основі парафій російських емігрантів після революції 1917 року. Очолював екзархат патріарший екзарх архієпископ Євлогій (Георгієвський). У 1944 році він спробував повернутися під юрисдикцію Московської патріархії, відтоді статус архієпископії залишався невизначеним.

У 1999 році Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив, що архиєпископія перебуває під владою Константинополя. Восени минулого року Синод Вселенського патріархату в Стамбулі прийняв рішення про розпуск російського екзархату і запропонував його духовенству і вірянам перейти у підпорядкування місцевих грецьких архієреїв.

Екзархат налічує 65 парафій, 11 діючих церков, два монастиря та сім скитів у Франції, Бельгії, Нідерландах, Великій Британії, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії, Італії та Іспанії.

Нагадаємо, 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Технічне оформлення документа завершилося 9 січня.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Української помісної церкви і визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія. І скасував надане в 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.

15 жовтня Російська православна церква (РПЦ) офіційно оголосила про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Позицію РПЦ підтримала підконтрольна їй Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП).

13 листопада УПЦ МП прийняла постанову про відмову підтримати автокефалію і припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. 15 грудня предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій втратив свій титул митрополита Київського і всієї України. Докладніше читайте в інтерв'ю колишнього учня патріарха РПЦ архімандрита Кирила Говоруна у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі