Кілька російських ЗМІ поширили вигадане "Первым каналом" висловлювання прес-секретаря Держдепу США Дженніфер Псакі про українських біженців, передає видання Slon.ru.
За даними видання, 17 червня ведучий Олександр Гордон у передачі "Політика" на "Первом канале" заявив, що в діалозі з журналістом Associated Press Меттом Лі Псакі відмовилася визнати наявність українських біженців на території Ростовської області, сказавши, що це туристи, які приїхали заради лікувального гірського повітря.
Пізніше, 20 червня, деякі російські ЗМІ, серед яких "Российская газета", "Лента.ру" і "Россия 24" опублікували відповідні новини, посилаючись на AP.
А портал "Вести.ru" стверджував, що вищезгадану фразу Псакі сказала на брифінгу 19 червня, у четвер. Помилитися з датою було важко: Псакі, як представник зовнішньополітичного відомства, дійсно, щодня проводить прес-конференції. Однак саме 19 числа брифінг було скасовано (попередження про це було заздалегідь розміщено на сайті Держдепартаменту США).
Як повідомив Slon.ru сам Метт, такого діалогу з прес-секретарем Держдепу США у нього не було на жодному з брифінгів. Крім того, процитоване Гордоном висловлювання відсутнє в розшифровках брифінгів, які публікують на сайті Держдепартаменту. У прес-службі "Первого канала" пообіцяли дати виданню офіційний коментар, як тільки "розберуться у ситуації".
У Росії досить вільно інтерпретують факти і користуються монтажем, виставляючи Псакі у непривабливому світлі. Днями з'явилося навіть повідомлення про те, що студія мультфільмів із Волгоградської області випустила мультфільми про прес-секретаря Держдепартаменту.
Пильна увагуа до діяльності спікера Держдепу дозволила закордонним виданням назвати Псакі "улюбленим мемом Кремля". Апофеозом "псакінга" в рунеті стало повідомлення про звільнення Псакі з посади спікера Держдепартаменту, яке було розтиражовано в деяких російських ЗМІ в четвер, 5 червня. Звільнення виявилося чутками: його спростувала сама Псакі, опублікувавши в'їдливе повідомлення у Twitter: "Незважаючи на те, що машина російської пропаганди стверджує протилежне, я все ще тут, як і сильна, демократична Україна". Твіт було забезпечено хештегом #dontbelieveRT ("не вірте російському телебаченню" або "не вірте RussiaToday"). !zn
Читайте також:
Нацрада може звернутися до суду про заборону ретрансляції ще чотирьох російських телеканалів
Путінські "тролі" націлилися на німецьку громадську думку
Документи показали, як армія російських "тролів" атакує Америку
Російські журналісти підказували бойовикам під Слов'янськом, як стріляти по Нацгвардії