Про це пише видання Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела, зауважуючи, що деякі росіяни через страх потрапити в американський список проводять "стрес-тести", щоб перевиріти, наскільки їхні статки і інвестиції можуть постраждати. Інші ж багатії з Росії терміново шукають покупців для своїх активів.
Вони звертаються до колишніх чиновників Міністерства фінансів США і Держдепартаменту, які колись працювали над санкціями. Заможні росіяни хочуть, щоб ці чиновники допомогли їм уникнути потрапляння у список друзів Путіна. Про це виданню розповів колишній працівник Держдепартаменту Ден Фрід, який сам відкинув такі російські пропозиції. Ще одне джерело повідомило Bloomberg, що з Росії приїжджають довірені люди багатіїв, які намагаються все владнати на пряму, щоб уникнути розголосу про лобізм.
Закон про санкції, схвалений Конгресом і Сенатом минулого року, зобов'язує американський Мінфін закінчити роботу над списком до 29 січня.
"Це нижча сходинка у порівняні з санкціями, оскільки активи всіх цих людей не будуть заблоковані. Але на репутацію це подія не менше, як санкції. Ці люди будуть в списку тих, хто займається чимось нехорошим", - пояснив засновник компанії Ferrari & Associates Ерік Феррарі.
Раніше видання The Economist писало, що санкції США лякають еліти в Росії. Включення у звіт Білого дому про олігархів, наближених до Кремля, буде майже незворотнім. Хоча визначення терміну "олігарх" лишається нечітким. Втім, звіт з'явиться вже на початку лютого. Це за кілька тижнів до президентських виборів у Росії. Він може мати серйозні політичні наслідки.