Російські кіберагенти почали роботу в Шотландії по підтримці другого референдуму про незалежність, заявив під час слухань у Вашингтоні про втручання Росії у президентські вибори в США сенатор Ангус Кінг, пише The Telegraph.
Кінг підкреслив, що Шотландія також знаходиться в списку цілей Кремля.
Сенатор заявив про те, що в США знають про причетність росіян до виборів у Франції, Німеччині, а також до сепаратизму в Іспанії.
"Я розумію, що вони взялися за роботу і в Шотландії. Це складна загальнонаціональна стратегія. Вона не припинилася і не припиниться", - сказав сенатор розвідувального комітету Сенату.
Дискусія про необхідність повторно провести голосування пов'язана з підсумками референдуму про вихід Великобританії з Європейського союзу, який відбувся 23 червня 2016 року. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – проти. Більшість жителів Шотландії хотіли залишитися в складі Євросоюзу.
13 березня 2017 року перший міністр шотландського уряду Нікола Стерджен ініціювала повторний референдум про незалежність від Сполученого Королівства.
Пізніше вона заявила, що Шотландія відкладе плани про проведення повторного голосування.
Згідно з соцопитуваннями, більшість шотландців не хоче проведення референдуму про відокремлення від Британії восени 2018 або навесні 2019 року, як це запропонувала Нікола Старджен. Лише 26% населення Шотландії підтримують референдум в ці дати.
На цьому тижні в Сенаті США проходять слухання щодо втручання Росії у вибори президента США в 2016 році. У слуханнях беруть участь представники інтернет-компаній Facebook, Twitter і Google.
Перед цим Facebook і Twitter показали масштаб втручання Росії у вибори США.
Згідно з їх даними, зареєстровані в Росії користувачі розмістили протягом двох років у соціальній мережі Facebook близько 80 тисяч записів, спрямованих на "розкачку" громадської думки в США. Аудиторія публікацій, поширених в інтересах Росії, склала 126 млн американських користувачів, що є близько 40% жителів країни.