Про це сьогодні пише британське видання The Times з посиланням на оцінки російського економіста в еміграції Сергія Гурієва, який раніше був радником прем'єра Дмитра Медведєва.
Видання зауважує, що інфляція в Росії підскочила до 8%. Але продуктова інфляція ще більша. Росіяни панічно скуповують гречку. Ціни на продукти зросли на 80% у деяких регіонах. Рис став дорожчим на 25% лише за останній місяць. Експерти очікують, що закупівельна ціна на макаронні вироби теж підскочить на стільки ж.
"Якщо нічого не зміниться, якщо санкції будуть діяти, а ціни на нафту не зростуть, то через два роки російський уряд зіштовхнеться з серйозною проблемою – дефіцитом готівки. І буде неможливо взяти кредит", - сказав економіст.
За його словами, над режимом Путіна нависла реальна загроза через падіння рубля, ізоляцію від західних кредитних ринків і відтік капіталу з Росії. Британське видання зауважує, що такі побоювання звучать і Москві, але лише в приватних розмовах. Публічно говорити про нездатність Росії витримати тривалу економічну конфронтацію із Заходом через Україну поки мало хто говорить.
Хоча міністр фінансів Росії визнав, що цього року санкції коштуватимуть його країні 40 мільярдів доларів, а падіння цін на нафту – ще 100 мільярдів. В цей же час, банки Китаю, на які розраховували в Кремлі, не дають Росії кредити через позицію США. Про це, зокрема, говорив голова банку "ВТБ" Андрій Костін.
Тим часом в Росії почалася паніка через дефіцит гречки. Деякі продуктові крамниці ввели квоти на продаж гречки. Наприклад, супермаркет "Лента" в Санкт-Петербурзі дозволяє своїм покупцям придбати не більше 5 упаковок гречки в одні руки. В цілому ж третина росіян вже купила гречку про запас. В цей же час рубль продовжує дешевшати через обвал цін на нафту.