Росіяни обожнюють кріп, а українці йдуть з ним у бій – The Guardian

Поділитися
Росіяни обожнюють кріп, а українці йдуть з ним у бій – The Guardian Українці настільки люблять кріп, що навіть йдуть з ним у бій. Ілюстрація © odessa-life.od.ua
Кореспондент видання вважає, що в Україні і Росії зловживають кропом, додаючи його у всі страви.

Кріп став мало не прокляттям, яке псує комфортне життя в Москві. Росіяни додають його у всі страви без виключення, навіть у ті, де його не має бути.

Про це пише московський кореспондент The Guardian Шон Вокер, додаючи, що українці цю травичку люблять ще більше, особливо з початком війни в Донбасі.

"Коли люди питають мене, чи важко жити в Москві, я кажу їм, що тут чудово: це захопливо і щороку впродовж останніх кількох років рівень життя тут зростав. Але є дещо, що перетворює життя в Росії для кожного іноземця на кошмар, який повторюється щодня. Ні, це не суворі зими і не політичний клімат. Це навіть не нестача сиру на полицях через заборону на імпорт. Це кріп", - пише журналіст.

Крім, за його словами, усюди в Росії. Цю траву додають на тарілку так, наче це не просто сезонна зелень, а агресивний бур'ян, який намагається підірвати смакові якості будь-якої страви. Інформагенція Reuters навіть дослідила, що кожен росіянин щороку з'їдає стільки кропу, що вистачило б, аби наповнити велику валізу.

Одна справа, коли кріп додають до традиційних російських страв і зовсім інша, коли він з'являється в суші, піці чи тістечках із заварним кремом. При цьому самі росіяни вже не відчувають смаку і запаху кропу. А коли їм вказуєш на зловживання цією травою, вони реагують згідно з трьома стадіями шкали Кюблера-Роса. Спочатку вони заперечують: "Кріп? Ні, думаю ми їмо його трохи. Він не скрізь, точно!". Потім вони зляться: "Що з тобою не так? Якщо тобі не подобається кріп, чого б тобі не поїхати з Росії? Ви в Англії теж їсте всякі дурниці, ви печете пиріжки з нирок, кашоїдні виродки!". А потім наступає стадія примирення: "Добре, ми таки їмо багато кропу. А ще ми їмо петрушку! Хай там як, але ти ж погодися, що кріп смачний?". Але він не смачний і повсюди.

"Єдина країна, де кропу їдять ще більше, ніж в Росії – це Україна. Я бачив навіть фахіту з кропом в Києві. А війна принесла несподіваний поворот у історії з кропом. Проросійські бойовики називають українців "укропами", тому що перші три літери цих двох слів співпадають - "укр". Українці освоїли це прізвисько і організували "батальйон укроп" спецназу, який йде в бій із зображенням кропу на нашивках", - йдеться в статі.

Але якщо Росія воює проти українських "укропних бригад" на полі битви, зі справжнім кропом вона не бореться: суші з кропом, хуммус з кропом, піца з кропом і навіть гаспачо. При чому страви з цією травою подають скрізь: від дешевих столових до модних закладів, в які ходять хіпстери. Але це не найдивніші російські гастрономічні вподобання. Раніше, взимку мер Вологди запропонував дочекатися весни та їсти кропиву. Хоча нині Кремль багато чого заборонив росіянам їсти.

Росія з 7 серпня минулого 2014 року ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу - США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії потрапили під ембарго продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Перші фото і відео того, як сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо, - тиснуть бульдозером і змішують із землею спровокувалигромадське обурення в Росії, пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи 16%.

З-за санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі з-за цього росіяни стали красти в магазинах на 68% більше.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі