Про це повідомляє Bloomberg, підкреслюючи, що на півдні Росії, де вирощують найбільшу частину зернових на експорт, ціни підняли до 150 доларів за тону пшениці. Про це виданню сказав маркетинговий директор "Росагротранс". Це найвища ціна з грудня 2014 року. Тоді після зростання уряд вирішив спробувати зменшити внутрішні ціни, запровадивши цілу низку експортних мит.
Однак на тлі обвалу національної валюти Росії, фермери підняли свої ціни в рублях, щоб зрівняти доходи від внутрішніх продажів з тими, які в них були в доларовому еквіваленті від експорту. В це й же час, в "Росагротранс" запевняють, що в грудні Росія експортувала рекордну кількість пшениці і вона може стати найбільшим постачальником вже до червня. Заступник міністра аграрної політики Сергій Левін запропонував підвищити експортні обмеження 29 січня.
Але в "Комерцбанку" запевняють, що запровадження попередніх обмежень фактично не дало жодного ефекту і експорт зернових не скоротився.
"Це все тому, що слабкість валюти стала дуже сильним стимулом експортувати", - пояснили експерти банку.
У цей же час, видання Financial Times писало, що рубль буде і далі обвалюватися без реформ в Росії. Якщо ціни на нафту залишаться на нинішньому рівні і якщо міжнародна політика Кремля, яка впливає на ситуацію з відтоком капіталу, не зміниться, тоді можна сказати з впевненістю, що рубль втратить ще 10-15% вартості.
Минулого четверга курс рубля падав з кожною годиною, досягнувши відмітки 85 за долар і 93 за євро. Разом з тим, Кремль відмовився вважати нинішній курс рубля обвальним. Раніше Bloomberg повідомив, що аналітики пророкують обвал рубля на 20% - до 90 рублів за долар. А економісти Альфа-банку прогнозують подальше падіння курсу російської валюти – до 80 рублів за долар у першому кварталі 2016 року.