Про це пише німецьке видання Die Zeit, нагадуючи, що Лебедєв фінансував опозиціонера Олексія Навального і одну з останніх ліберальних газет Росії "Новую газету". Він це міг зробити за рахунок свого статку в розмірі трьох мільярдів доларів. Але тепер від цих грошей майже нічого не лишилося, він продав свої компанії і частки в різних проектах задешево. А в березні цього року він оголосив про продаж "Новой газеты". Нині ж Лебедєв заявив, що не треба більше називати його опозиціонером.
"Лебедєв – дуже яскравий приклад змін, які відбуваються з багатьма ворогами російського президента", - йдеться в статті.
Видання пише, що протести в 2011 році проти Володимира Путіна завершилися тим, що опозиційні сили розділилися на три табори: одні втекли за кордон, інших кинули за ґрати, а треті змінили своє ставлення до Путіна. Таким чином президент став безальтернативним правителем Росії, чого не було ніколи.
"Хтось порівнює Путіна з Гітлером. Але значно доцільніше ставити його в один ряд з Паулем фон Гінденбургом, який зробив Гітлера рейхсканцлером. Ніхто не знає, хто прийде на зміну Путіну", - цитує видання Лебедєва, зауважуючи, що на бізнесмена сильно вплинуло вбивство опозиціонера Бориса Нємцова.
На його думку, за ним стоять люди з оточення Путіна, яких він більше не контролює: колишні співробітники КДБ чи Збройних сил, які хочуть встановити більш жорстку владу в Росії. Саме страх перед цим тоталітарним колом змушує багатьох бути прихильним до чинного президента.
"Це відчуття посилюється державною пропагандою, яка спотворює інформацію про події в Україні. Україну показують росіянам в якості прикладу, що буває, якщо кожен буде робити все, що заманеться", - пояснив директор "Левада-Центру" Лев Гудков.
Він зауважує, що після окупації Криму пропаганда в державних ЗМІ досягла рівня, якого ніколи не було за всю новітню історію Росії.
"Так багато ненависті до Заходу я не бачив навіть в часи СРСР. У воєнний час уряду значно легше придушити демократію", - вважає Гудков.
Головний редактор радіостанції "Эхо Москви" Олексій Венедиктов теж вірить, що в оточенні Путіна є "кровожерливі потвори, які лише чекають, щоб зайняти владне крісло", які можуть розпочати "справжню сталінізацію" Росії. Нещодавно рейтинг Путіна піднявся до рекордних 89%. Президент також став лідером довіри росіян - 64% згадали його серед політиків і громадських діячів, яким вони довіряють найбільше. На другому місці опинився міністр оборони Росії Сергій Шойгу (28%), за ним - глава МЗС Сергій Лавров (21%) і глава уряду Дмитро Медведєв (21%).
При цьому значна частина росіян вже відчувають погіршення економічної ситуації в країні. Згідно з результатами опитування, кількість російських громадян, які зазнали серйозні економічні проблеми через санкції Заходу, введених у відповідь на агресивні дії Кремля, з осені 2014 року збільшилася в два рази.