Про це сьогодні пише Bloomberg. Один з працівників енергетичної компанії в Москві Сергій Кюрегян розповів виданню, що зазвичай їздив кататися на лижах в швейцарських Альпах чи в Австрію. Однак цього року поїде на курорт в Сочі.
У Швейцарії ж кажуть, що багатих туристів з Росії поменшало в країні впродовж 2014 року. Це, зокрема, підтверджують курорти в місті Сейнт-Моріз, відпочинок в якому значно дорожче і популярніше серед багатіїв ніж Давос.
Місцевий Kulm Hotel пропонує на православне Різдво вечерю вартістю 590 доларів на одну персону. Працівники закладу кажуть, що ще рік тому росіяни вишиковувалися в чергу за цією пропозицією. Нині ж таких черг немає. А в цілому клієнтів з Росії в готелі поменшало на 10%.
"Рубль зіграв свою роль, однак багато наших клієнтів зберігають гроші за межами Росії. Крім того, не варто недооцінювати ефект націоналізму. Путін наказав сидіти вдома", - пояснює ситуацію виконавчий директор Kulm Hotel Хайнц Хункелер.
Скаржаться на зменшення клієнтів і в 5-зірковому готелі Сarlton. Директор компанії Tschuggen Hotel Group, яка володіє готелем, Корінн Денцлер каже, що в Швейцарії звикли до напливу клієнтів з Росії на православне Різдво.
"А цього року цей період буде складним через несприятливі економічні умови в Росії", - сказала Денцлер.
Кількість російських туристів у Швейцарії за період з 2005 до 2013 року подвоїлася. Однак після того, як Росія анексувала український Крим, ситуація різко змінилася. Швейцарія офіційно не підтримала санкції Євросоюзу, однак вона зробила все, щоб їх не можна було уникнути.
Російські ж багатії, які цього року поїхали Сочі замість Альп, кажуть, що вдома відпочивати не дорожче, ніж в Європі, але й не дешевше. Швейцарці ж кажуть, що російські туристи витрачали значно більше грошей, ніж решта європейців. Вони зазвичай залишали в крамницях щодня близько 280 доларів. В цей же час, мешканці ЄС в середньому витрачають 170 доларів.
В цей же час, Світовий банк в три рази погіршив прогноз спаду економіки Росії. Раніше СБ погіршив прогноз зниження ВВП України у 2015 році до 2,3% з 1%. При цьому темпи відновлення економіки України в 2016-2017 роках експерти банку оцінюють відповідно 3,5% і 3,8%.