Росія заявила послу Нідерландів про "упередженість" міжнародного слідства по MH17

Поділитися
Росія заявила послу Нідерландів про РФ не задоволена результатами міжнародного розслідування трагедії MH17 © bellingcat.com
РФ повідомила послові Нідерландів про свої сумніви в об'єктивності, достовірності та неупередженості представлених Спільною слідчою групою висновків.

РФ не задоволена результатами міжнародного розслідування трагедії MH17 і сподівається, що слідчі дадуть "кваліфіковану оцінку факту незакриття Україною повітряного простору як однієї з основних причин трагедії", про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС РФ.

Раніше МЗС Нідерландів вимагав від посла РФ пояснити критику Москви щодо розслідування з MH17, яке було представлено 28 вересня 2016 року Спільною слідчою групою (Joint Investigation Team, JIT) і яке підтвердило причетність Росії до знищення MH17.

Згідно з повідомленням російського зовнішньополітичного відомства, 3 жовтня заступник міністра закордонних справ Російської Федерації А. Мєшков викликав у МЗС Росії посла Нідерландів у Росії Р. Джонс-Бос.

Так, згідно з повідомленням, до відома посла були доведені серйозні причини, за якими представлені 28 вересня проміжні підсумки кримінального розслідування обставин катастрофи малайзійського "Боїнга" в небі над Україною 17 липня 2014 р. не можуть бути визнані Росією задовільними. "Зазначено, що у російської сторони зберігаються вагомі підстави сумніватися в об'єктивності, достовірності та неупередженості представлених Спільною слідчою групою (ССГ) висновків", - заявила російська сторона.

Також в ході бесіди голландській стороні були озвучені "серйозні аргументи" щодо неприйняття в Росії методів роботи ССГ. "Російська сторона, як і раніше, вважає, що вони відрізнялися келейністю, непрозорістю і упередженістю. Було вказано на неприйнятність ігнорування важливої об'єктивної інформації, яка надається російською стороною, що підриває співпрацю російських експертів зі слідством, а також компрометує зусилля зі встановленню істинної картини трагедії", - йдеться в повідомленні.

"Російська сторона закликала Гаагу ретельно вивчити передані нещодавно Росією первинні радіолокаційні дані, які є найбільш об'єктивним доказом того, що насправді відбувалося в небі над Україною в момент катастрофи, та врахувати їх у своїх остаточних висновках. Особливо була відзначена згубність тиску на Росію і на світову спільноту в цілому з метою змусити закрити очі на всі численні дефекти в роботі ССГ та визнати зроблені нею висновки єдино правильними і незаперечними", - йдеться в повідомленні.

Також у МЗС РФ висловили сподівання на те, що ССГ "в межах своєї компетенції дасть кваліфіковану оцінку факту незакриття Україною повітряного простору як однієї з основних причин трагедії".

Слід підкреслити, що російська сторона вже не вперше акцентує увагу на тому, що нібито передала слідству первинні радіолокаційні дані. Проте прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков не зміг дати чіткої відповіді на запитання, чому РФ опублікувала "первинні свідчення" радарів тільки через два роки після катастрофи, і чому вони суперечать первісній версії Кремля про "український винищувач". Пєсков запевнив, що російська сторона надала слідству всі наявні в неї дані з радарів, додавши, що "деякі країни радарні дані не надали". У той же час, під час представлення результатів розслідування представники Об'єднаної слідчої групи заявили, що вона досі не отримала в своє розпорядження даних радіолокаційних радарів, незважаючи на обіцянки Москви надати цю інформацію, передає Reuters.

Повідомлялося, що фахівці дуже скептично поставилися до заяв РФ про те, що нібито вдалося отримати необхідну інформацію з головних процесорів ростовського трасового радіолокатора. Раніше речник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін з посиланням на "Алмаз-Антей" заявив, що концерну "вдалося отримати за одного зі своїх заводів - Лианозовського електромеханічного - необхідну інформацію з головних процесорів ростовського трасового радіолокатора. Дана інформація, що стосується катастрофи, надійшла в розпорядження СК Росії і найближчим часом буде передана голландській стороні". У фахівців подібні заяви з Москви викликають усмішку: росіяни хитрують, не кажучи всієї правди. А за два роки, що пройшли з моменту трагедії, яку тільки інформацію не знімеш" з "головних процесорів". Особливо якщо її там немає, йдеться в статті Володимира Кравченка "МН17: за півкроку до істини. Слідчі встановили російські корені "Бука"".

"Коли в 1983 р. радянський винищувач збив південнокорейський "Боїнг", СРСР скористався тим, що авіалайнер зник з радарів, і військові самі намалювали маршрут його прямування. Щоб упевнитися, що російська сторона у випадку з MH17 говорить правду, необхідно, щоб вона для початку надала інформацію про те, який тип радіолокатора встановлений і яка його позиція, про рік випуску і дату останньої модифікації, його заводський номер", - пояснив у коментарі DT.UA екс-керівник ГУР МО України Олександр Галака.

28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT) підтвердили причетність Росії до знищення MH17.

Детальніше про останньому звіті JIT читайте в статті Володимира Кравченка "МН17: за півкроку до істини. Слідчі встановили російські корені "Бука" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі