Росія у четвер, 16 листопада, наклала вето на проект резолюції Ради Безпеки ООН про продовження мандата Спільного механізму ООН та Організації із заборони хімічної зброї на розслідування хімічних атак проти цивільного населення в Сирії.
Термін дії мандата завершується 17 листопада.
РФ вносила свій проект резолюції, але відкликала його після відмови Ради Безпеки ООН поставити його на голосування після розгляду документа, розробленого США, повідомляє Deutsche Welle.
Таким чином, Росія вже вдесяте скористалася правом вето, щоб заблокувати проект рішення щодо Сирії.
Крім РФ проти резолюції проголосувала Болівія. Китай та Єгипет утрималися. Інші 11 членів Ради Безпеки підтримали резолюцію.
Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко назвав дії Росії спробою зруйнувати систему міжнародних відносин, засновану на повазі принципів міжнародного права.
"Причина криється не в розбіжності поглядів щодо сирійського хімічного досьє. Маємо справу з безперервним бажанням зруйнувати міжнародну систему, засновану на повазі до норм і принципів міжнародного права", - заявив украинскийский дипломат за підсумками голосування.
Посол В.Єльченко щодо російського вето проти сирійської резолюції:
- UKR Mission to UN (@UKRinUN) 16 листопада 2017 р.
Причина криється не в розбіжності поглядів стосовно сирійського хімічного досьє. Маємо справу з невпинним бажанням зруйнувати міжнародну систему, засновану на повазі до норм і принципів міжнародного права. pic.twitter.com/tT9Z0quhdv
24 жовтня Росія та Болівія в Раді Безпеки ООН заблокували продовження на рік розслідування Спільного механізму ООН і ОЗХО про хімічні атаки в Сирії.
Експерти ООН і ОЗХО за результатами розслідування назвали режим сирійського президента Башара Асада відповідальним за застосування хімічної зброї проти цивільного населення.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою нервово-паралітичного газу, які призвели до смерті близько 100 осіб. Близько 500 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.