Російська сторона в п'ятницю, 17 листопада, у Радбезі ООН наклала вето на проект резолюції про продовження на місяць розслідування щодо застосування хімічної зброї в Сирії, який запропонувала Японія.
Раніше, 16 листопада, Москва відкинула пропозицію США щодо продовження цього розслідування. Дія мандату, виданого ООН і Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) на спільне розслідування й одноголосно схвалена 15 членами Радбезу ООН, також закінчилася в п'ятницю, передає DW.
Як заявляють експерти, уряд Сирії використовував заборонену нервовопаралітичну речовину зарин під час нападу 4 квітня, крім того, кілька разів застосовував бомби з хлорином. Також слідчі звинувачують бойовиків ІДІЛ у використанні іприту (гірчичного газу).
Наголошується, що з 2011 року Росія вже 11 разів накладала вето на різні ініціативи Ради Безпеки, пов'язані з Сирією.
24 жовтня Росія та Болівія в Раді Безпеки ООН заблокували продовження на рік розслідування Спільного механізму ООН і ОЗХЗ щодо хімічних атак в Сирії.
Експерти ООН і ОЗХЗ за результатами розслідування назвали режим сирійського президента Башара Асада відповідальним за застосування хімічної зброї проти цивільного населення.
Нагадаємо, що 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою нервовопаралітичного газу, які призвели до смерті близько 100 осіб. Близько 500 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.