Росія втратила право на Калінінград ще в 1996 році - експерт

Поділитися
Росія втратила право на Калінінград ще в 1996 році - експерт Росія втратила право на Калінінград ще в 1996 році
У Литві знайшли формальну юридичну зачіпку, щоб відняти Калінінградську область у Росії.

Термін оренди, на який Калінінградська область була передана Росії, закінчився в 1996 році.

Про це в ефірі Литовської державної телерадіокомпанії заявив аналітик Центру досліджень Східної Європи Лауринас Кащюнас.

Експерт зазначив, що Росія порушила чергову міжнародну угоду, а саме - Потсдамський договір. Згідно з цим договором, Калінінградська область (частина Східної Пруссії) була передана СРСР на 50 років, до 1996 року.

За словами Кащюнаса, Великобританія та США могли б підняти це питання, однак розвиток подій за таким сценарієм малоймовірний. "Скоріше, це вже забуто, як забуто Будапештський меморандум", - зауважив експерт.

У свою чергу, викладач Інституту міжнародних відносин і політичних наук Вільнюського університету Томас Янелюнас вважає, що повернення до питання повернення Німеччини Калінінградській області неприпустиме, бо це буде розцінено як відкрита політична провокація.

Однак, зазначає він, у світлі останніх подій в Україні, становище Росії може сильно похитнутися, і тоді, можливо, Великобританія і США згадають про Потсдамський договір.

Як писав у своїй статті "Калінінград: із Путіним у Європу" автор "Дзеркала тижня. Україна" Якуб Логінов, з-поміж усіх регіонів Росії Калінінградська область найбільшою мірою залежна від співпраці з Євросоюзом. Саме тому жителі Калінінграда мали б скептично ставитись до російської анексії Криму, побоюючись негативних наслідків замороження співпраці Росії з Європою. Насправді картина інакша: мешканці анклаву переважно підтримують дії Путіна щодо України, тим часом балтійський анклав поки що не відчув на собі жодних негативних наслідків кримської кризи. І, швидше за все, не відчує. Навіть Польща, яка всіляко закликає до санкцій проти Росії, - паралельно заявляє про плани розвитку економічної співпраці з Калінінградом і виступає за незмінність безвізового режиму для прибалтійських росіян. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі