За словами Снігир, Росія використовує організації в різних цілях, в залежності від їх формату. Через великі організації з пріоритетом вироблення основ колективної політики Росія легітимізує в європейському дискурсі своє бачення міжнародного порядку. Серед таких організацій ОБСЄ та Рада Європи.
Обидві організації, за словами експерта, мають обмежений вплив на Росію. Найбільшою санкцією в Раді Європи є виключення Росії з свого складу, проте Рада ніколи не піде на такий крок. Єдиними заходами впливу на Росію в таких організаціях є резолюції, які не імперативні, а наносять лише репутаційні втрати.
Вплив Росії в ОБСЄ значно зменшилася за останні роки, однак Росія все одно розглядає її як інструмент контролю над рішеннями держав Європи в сфері безпеки. У той же час, ОБСЄ єдина організація, яка інформує міжнародне співтовариство про перебіг подій на сході України.
Регіональні організації використовуються за іншим принципом і з іншими мотивами. Снігир розглядає організації такого типу на прикладі Ради держав Балтійського моря та Організації Чорноморського економічного співробітництва.
"В європейських міжнародних організаціях регіонального формату інтереси Росії полягають у залученні фінансових ресурсів через інструменти організацій, у лобіюванні власних інфраструктурних проектів і збереження присутності на регіональних переговорних майданчиках", – зазначає експерт.
Детальніше про вплив Росії на країни Європи через міжнародні організації читайте в статті Олени Снігур "Навіщо Росії європейські міжнародні організації?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".