Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, додаючи, що так у Москві вважає не лише Лавров. Депутат Федеральних зборів Олексій Пушков, який колись був головою Комітету з закордонних справ Держдуми, Олексій Пушков сказав, що ця ж таки "русофобія" стала офіційною політикою України і країн Балтії. А прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков звинуватив Литву у "істеричній русофобії".
Оглядач пише, що таке часте вживання цього слова з боку Москви змусило зацікавитися його походженням. Коли воно було вперше вжите. І відповідь на це питання виявилася досить цікавою.
"Термін "русофобія" вперше з'явився в середині 19 століття, коли дипломат і слов'янофіл Федір Тютчев використав його для опису поляків, які хотіли визволитися від Російської імперії. В цьому контексті він також говорив про "польських зрадників", "невдячних поляків" і називав Польщу "Іудою слов'ян", - пише Вітмор, підкреслюючи, що термін "русофобія" був винайдений для того, щоб очорняти і лаяти тих, хто не хотів, щоб над ними домінувала Росія.
Тож так само, як поляки в 19-му столітті, "русофобами" сьогодні раптом стали українці, естонці, латвійці і литовці, які прагнуть захистити свою незалежність. Крім того, Москва клеймить цим словом також всіх, хто підтримує ці народи і критикує російську поведінку.
Раніше The Guardian писало, що Литва боїться пропаганди Росії як прелюдії до вторгнення. Тому країна намагається боротися з посиленням російських фейкових новин. Тож повідомлялося, що Литва хоче обмежити російськомовний контент в телеефірі для боротьби з "м'якою силою" Москви. Однак, в Росії це назвали "русофобією".