Представник президента Росії по Близькому Сходу Михайло Богданов провів з представниками "Вільної сирійської армії" кілька переговорів протягом трьох тижнів, з посиланням на власні джерела повідомляє видання Financial Times.
За даними FT, Богданов зустрічався з колишнім офіцером Сирійської армії Манафом Тласом і членом партії "Демократичний союз" Саліхом Муслімом.
Російський дипломат запросив представників сирійської опозиції для продовження переговорів до Москви. Деталі переговорів не розголошуються.
Проте відомо, що Росія наполягає на проведенні виборів у Сирії в 2016 році, а також пропонує "Вільній сирійській армії" авіапідтримку в боротьбі з бойовиками "Ісламської держави".
Видання Reuters, в свою чергу, повідомляє, що сирійська опозиція не відмовляється від допомоги Москви і потребує того, щоб російські ВПС бомбити бази "Вільної сирійської армії".
"Спочатку вони повинні припинити бомбити наші бази і мирне населення, а потім можна буде обговорити подальшу співпрацю", − заявив спікер "Вільної сирійської армії" майор Іссам Аль-Рейс.
Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров у своєму інтерв'ю в суботу, 24 жовтня, повідомив, що Росія згодна надавати військову допомогу сирійській опозиції, якщо та буде повідомляти про місце розташування своїх підрозділів.
Раніше повідомлялося, що сирійська опозиція відхилила пропозицію Росії про спільні дії проти бойовиків "Ісламського держави".
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на заявлену Росією мета кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асаду, а не терористи "ІД".
У той же час агентство Bloomberg повідомляло, що Путін виступає за дострокові президентські вибори в Сирії, за підсумками яких президент Башар Асад міг би отримати новий мандат.
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті "Сирійський "бікфордів шнур" Путіна" ZN.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю над її територією у Російської Федерації немає ні військових, ні фінансових ресурсів.
А от організація освіти кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програму-мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти залишки всіх своїх сил.