Росія в Гаазі вимагає доказів навмисної доставки "Бука" для удару по МН17

Поділитися
Росія в Гаазі вимагає доказів навмисної доставки Росія в Гаазі наполягає на тому, що доставила "Бук" в Донбас для захисту бойовиків від ЗСУ, а не збивання малазійських авіалайнерів
Вимоги України неспроможні, "Бук" був доставлений в Донбас не для атак цивільних авіалайнерів, вважають представники країни-агресора.

Представники Російської Федерації в Міжнародному суді ООН в Гаазі наполягають на необхідності встановлення факт навмисного використання зенітного ракетного комплексу "Бук" проти цивільного літака, збитого малазійського "Боїнга 777", повідомляє "Європейська правда".

Представник російської сторони, юрист Самуель Вордсворс, зазначив, що Україна не надала доказів доставки "Бука" з території Росії саме для нанесення ракетного удару по малазійському літаку.

"Повинно бути усвідомлення того, що "Бук" поставляється саме для атаки на цивільний літак. Але Україна стверджує лише, що він був поставлений з Росії, і нічого більше", - пояснив Вордсворс.

Юрист також підкреслив, що бойовики мали намір збивати українські військові літаки, а не цивільний авіалайнер. Такі висновки виразник правової позиції РФ зробив з повідомлень ЗМІ.

Тим не менш, Вордсворс визнав переміщення ЗРК "Бук" з території Росії. Але нагадав про те, що російська сторона з недовірою і сумнівом ставиться до результатів розслідування Міжнародної слідчої групи.

У той самий час ще один представник Російської Федерації у Гаазькому процесі, голова Департаменту з питань нових викликів і загроз Ілля Рогачов, повідомив про те, що потрібно встановити факт того, що держава-спонсор терористів "мала намір або знала про цей теракт". Тільки в цьому випадку, на думку Рогачова, можна пред'являти звинувачення у фінансуванні тероризму.

"Отже, повинні бути або наміри, або знання", - додав він.

Нагадаємо, в понеділок, 6 березня, Міжнародний суд ООН, який знаходиться в Гаазі, розпочав слухання у справі України проти Росії.

Напередодні ввечері стало відомо про те, що суд ООН в Гаазі може розглянути епізод з падінням малайзійського "Боїнга 777" в Донбасі. Раніше Міжнародна слідча група на чолі з Нідерландами встановила причетність Росії до даного інциденту, але Москва відкидає будь-які припущення щодо своєї причетності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі