Росія таємно відправила зброю на Фіджі – The Guardian

Поділитися
Росія таємно відправила зброю на Фіджі – The Guardian Росія відправила на Фіджі зброю. Ілюстрація © ГУ МНС в м.Києві
Наступного місяця Москва збирається послати в острівну країну своїх солдатів.

Росія таємно відправила зброю для армії острівної країни Фіджі. І експерти вважають, що це може бути першим кроком у боротьбі за вплив на Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Про це сьогодні пише The Guardian, додаючи, що російський уряд відправив 20 контейнерів зброї. Вони прибули в порт Сува минулого тижня. А вже наступного місяця на Фіджі прибудуть солдати Росії. Офіційна причина їхнього прибуття – "проведення тренувань", в ході яких фіджійські солдати навчаться користуватися отриманим російським арсеналом.

Що саме входить у партію зброї, яку передала Москва Суві не відомо напевне. Повідомляються, що в поставці немає важкого озброєння. Однак опозиція тихоокеанської країни, яка протестує проти поставки, запевняє, що на острів прибули гелікоптери, важка бронетехніка і нелетальні засоби для розгону натовпів.

Влада Фіджі обіцяє показати громадськості весь арсенал у лютому, але критики сумніваються, що абсолютно всі зразки будуть показані. Урядовці країни запевняють, що зброя потрібна для солдатів-миротворців, які беруть участь в операціях ООН. Близько тисячі фіджійських військових задіяні в місіях в Сирії, Іраку і Лівані. Солдати охоче погоджуються на участь у місіях ООН, оскільки міжнародна організація платить їм більше, ніж вони заробляють в регулярній армії. Ці заробітки позитивно впливають на економіку Фіджі.

Директор Меланезійської програми австралійського Lowy Institute Дженні Хейвард-Джонс зауважила, що поставка російської зброї - "однозначно незвичний крок". Однак, на її думку, він відбувся на тлі того, як Фіджі шукає нових дипломатичних і військових союзників після загострення відносин з традиційними партнерами Австралією, Новою Зеландією і США. Острівна країна не так давно поглибила відносини з Китаєм, а тепер шукає підтримку в Росії.

"Але було б наївно думати, що Росія не має власних намірів", - вважає експерт.

Доктор Пол Бахнан вважає, що нові друзі Фіджі не упустять можливості посилити свій вплив на Тихоокеанський регіон.

"Страшно подумати, що впродовж наступних 10-15 років ми станемо свідками регулярних візитів в Суву російських військових кораблів. А можливо Китай і Росія зможуть добитися права базуватися на Фіджі. Думаю, це перший крок великої гри у майбутньому", - вважає Бахнан.

Раніше в ЗМІ повідомлялося, що Індія готує збройний контракт з Росією на 7 мільярдів доларів. Будуть обговорюватися угоди про закупівлю Індією двох дизель-електричних підводних човнів проекту 636 "Варшав'янка", трьох фрегатів проекту 11356, 48 військово-транспортних вертольотів Мі-17В5

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі