Представник росії Віталій Чуркін заявив, що перемир'я допоможе противникам сирійського президента Башара Асада перегрупуватися, і що для проведення переговорів між Вашингтоном і Кремлем потрібний додатковий час, передає "Голос Америки".
Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко висловив обурення позицією РФ, підкресливши, що Кремль бомбить опозицію і мирних жителів в Сирії, ховаючись за риторикою "боротьби з тероризмом".
#Росія та #Китай наклали вето на проект резолюції про припинення вогню в #Алеппо на 7 днів. Шосте вето щодо Сирії. pic.twitter.com/U9u6Nqctm6
- UKR Mission to UN (@UKRinUN) 5 грудня 2016 р.
Таким чином, РФ ушосте з 2011 року ветує проекти резолюції щодо Сирії. Китай скористався цим правом у п'ятий раз. Крім того, проти резолюції, розробленої Єгиптом, Новою Зеландією та Іспанією, проголосвала Венесуела. Інші 11 членів Ради Безпеки ООН, включаючи США, Великобританію, Францію та Україну, підтримали припинення вогню в Алеппо.
Нагадаємо, східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років. Під час нового наступу, який розпочався кілька тижнів тому, сили Асада, при підтримці російської авіації, відбили у повстанців вже 12 міських кварталів.
Сирійська опозиція готова продовжувати боротьбу проти Асада навіть після втрати Алеппо. Опозиціонери зазначають факт важливості Алеппо, але визнають, що в разі втрати міста у них є й інші не менш важливі населені пункти.
У зв'язку з бойовими діями, східні райони міста покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.
У вівторок, 29 листопада, глава МЗС Франції Жан-Марк Еро закликав провести термінове засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити ситуацію в сирійському місті Алеппо, спустошеному бойовими діями.
Докладніше читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".