Росія шукає політичний вихід із трясовини в Сирії - FT

Поділитися
Росія шукає політичний вихід із трясовини в Сирії - FT Росія хоче вийти з сирійської авантюри.
Сирійська авантюра може закінчитися для Кремля такими ж проблемами, як і для Вашингтона після вторгнення в Ірак і Афганістан.

Росія поспішає укласти політичну угоду для Сирії після того, як її вторгнення в країну змінило хід війни на користь режиму Башара Асада. Для цього вона нещодавно організувала переговори в Сочі. Але зустріч, яку сирійська опозиція бойкотувала, лише підкреслила справжні проблеми Кремля в цій авантюрі.

Про це пише Financial Times, нагадуючи про те, як Володимир Путін у вересні 2015 року втрутився в сирійську громадянську війну, пообіцявши, що швидко її завершить. Але через майже два з половиною роки він опинився в ще більш глибокому болоті.

"Асад став більш впевненим в свобі і все менше піддається контролю в той час, як бої продовжуються. А західні уряди звинувачують Москву у сприянні кровопролиттю", - йдеться в статті.

Видання нагадує, як Путін в минулому році оголосив про завершення операції в Сирії. Але післ того російську авіабазу в Хмеймімі щонайменше двічі атакували. Москві доводиться й далі підтримувати Асада у війні проти опозиційних сил. А в цей час Туреччина почала наступ проти курдів в Афріні.

Хаос заважає Москві отримати вигоду від сирійського конфлікта для зміцнення впливу на Близькому Сході, де завжди домінували США. Навіть радники Кремля визнають, що сирійська роль Росії зіпсована проблемами на кшталт тих, з якими зіштовхнулись США після кампаній в Іраку і Афганістані.

"В російському суспільстві є реальний страх повторення досвіду Афганістану", - сказав голова Центру арабських і ісламських досліджень Інституту сходознавства академії наук Росії Василь Кузнєцов.

Раніше видання The Guardian писало, що Росія і ООН домовилися про написання нової конституції Сирії. Спеціальна комісія буде включати по 50 представників від Росії, Туреччини і Ірану, які спонсорували зустріч в Сочі. Інтенсивні переговори можуть початися з процесу обрання членів комісії в той час, як SNC сумніваєтья, чи брати йому участь в організації, яка не збирається усувати від влади Башара Асада.

Як повідомлялося, Туреччина розпочала на півночі Сирії операцію "Оливкова гілка", здійснивши 19 січня масований артобстріл території, що знаходиться під контролем курдських "Загонів народної самооборони" (YPG), яких підтримують США.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі