Росія і ООН домовилися про написання нової конституції Сирії - The Guardian

Поділитися
Росія і ООН домовилися про написання нової конституції Сирії - The Guardian Де Містура погодився з пропозицією на переговорах в Сочі щодо написання нової конституції Сирії. © pravda-tv.ru
Представник ООН підтримав ініціативу, хоча зіштовхнувся з критикою сирійської опозиції.

Нову конституцію для 3 повинна скласти спеціальна комісія. Про це домовилися представники Росії і ООН під час конференції в Сочі, організованої Володимиром Путіним.

Про це пише The Guardian, додаючи, що спеціальний представник ООН Стаффан де Містура зіштовхнувся з критикою з боку сирійської опозиції, яка бойкотувала російську зустріч. На думку сирійських політиків, зусилля Москви мають на меті підірвати і маргіналізувати мирний процес, який просуває ООН. Де Містура виправдав свою присутність в Сочі тим, що підсумкова заява зустрічі чітко говорить про передачу міжнародній організації процес створення конституційної комісії. Зокрема, саме ООН буде відбирати її членів, визначати критерії, мандати і терміни. Він запевнив, що Сирійський переговорний комітет (SNC), який представляє визнані опозиційні сили Сирії, буде грати "дуже суттєву роль". А конституційна комісія не буде складатися лише з тих сторін, які були на зустрічі в Сочі.

Він також додав, що комісія буде включати по 50 представників від Росії, Туреччини і Ірану, які спонсорували зустріч в Сочі. Інтенсивні переговори можуть початися з процесу обрання членів комісії в той час, як SNC сумніваєтья, чи брати йому участь в організації, яка не збирається усувати від влади Башара Асада.

Де Містура сказав, що буде консультувати всі сторони у питанні призначення конкретних людей для роботи в конституційній комісії. І жодна країна не маєтиме права вето на участь в ній конкретних людей. Представник ООН додав, що він хоче створити орган якомога швидше, "поки залізо ще тепле". Втім, не сказав про жодні часові рамки.

Раніше верховний представник ЄС з закордонних справ і політики добросусдіства Федеріка Могеріні вказала на загрозу зриву мирних переговорів у Женеві через турецьке вторгнення до Сирії. Крім того, у Брюсселі стурбовані рівнем доступу цивільного населення в зоні проведення операції до гуманітарної допомоги.

Як повідомлялося, Туреччина розпочала на півночі Сирії операцію "Оливкова гілка", здійснивши 19 січня масований артобстріл території, що знаходиться під контролем курдських "Загонів народної самооборони" (YPG), яких підтримують США.

Наступного дня Туреччина ввела до сирійської провінції Афрін бронетехніку та спецназ і спільно з "Вільною сирійською армією" за добу просунулися на п'ять кілометрів вглиб території країни.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі