Росія розв'язала гонку озброєнь і нову холодну війну — Горбулін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія розв'язала гонку озброєнь і нову холодну війну — Горбулін © Сайт президента России
З виступу став зрозумілий і новий маркер російських успіхів - "наздогнати і перегнати СРСР": у врожаях, озброєнні, економіці.

Володимир Путін у своїй промові перед Федеральними зборами поставив символічну точку в горбачовській "політиці нового мислення", розпочатої в середині 80-х. Її основними посиланнями були припинення холодної війни із Заходом, розрядка, відмова від гонки озброєнь і демократичні перетворення. Путінське послання-2018 перекреслило його повністю, продемонструвавши "нове путінське мислення" з протилежними пріоритетами - гонкою озброєнь (із заявленою спробою створити російську СОЇ), початком холодної війни, консервуванням "стабільності" як вищої цінності.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Горбулін, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ. На його думку, мова навіть не про озвучені обсяги мілітаризації Росії (введення в дію десятків нових ракет різної ефективності), а про саму основі цієї нової (чи нової?) парадигми мислення.

"З виступу став зрозумілий і новий маркер російських успіхів - "наздогнати і перегнати СРСР": у врожаях, озброєнні, економіці. Причому змагання з СРСР має як символічне, так і суто практичне значення, - зазначає автор. - У першому випадку стоїть завдання показати росіянам, що "жити стало краще". Старанно "бронзовіючий" зусиллями російської пропаганди СРСР (що перетворився в якусь уявну спільноту, яка не має ніякого зв'язку з реальністю) береться як еталон, який потрібно "обганяти", і з яким потрібно постійно звірятися. Враховуючи вкрай невисокі соціальні стандарти СРСР (у частині життя простих людей, а не витрат на "велич країни"), робити це буде досить просто".

Горбулін підкреслює, що з практичної ж точки зору "зі статичним противником (який давно зник в імлі минулого) змагатися куди простіше, ніж з сучасними США, Китаєм або європейськими країнами - не потрібно пояснювати своєму населенню, що якщо з нами "все раухються", то звідки ж проблеми в економіці і постійні санкції, відповісти на які все складніше".

Детальніше про кризу довіри у міжнародній політиці читайте в статті Володимира Горбуліна "Криза довіри: у пошуках нового фундаменту стійких альянсів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі