Росія пропонувала штабу Трампа свій план щодо Донбасу через Дерипаску — The Guardian

Поділитися
Росія пропонувала штабу Трампа свій план щодо Донбасу через Дерипаску — The Guardian © World Economic Forum / Flickr
Ймовірно, Дерипаска може стати однією з ключових фігур розслідування спецпрокурора Мюллера.

Російський олігарх Олег Дерипаска може бути відсутньою ланкою в розслідуванні спеціального прокурора США Роберта Мюллера про змову між кампанією Трампа та Кремлем під час передвиборної кампанії 2016 року, пише газета The Guardian з посиланням на джерела.

2 серпня 2016 року голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт обговорював з росіянином Костянтином Килимником - його "добрим помічником, який, імовірно, мав зв'язки з російською розвідкою" вигідний Росії план врегулювання конфлікту на Донбасі. Їх переговори відбулися через кілька днів після того, як Килимник у Москві зустрівся з Олегом Дерипаскою - "олігархом і близьким радником президента Росії Володимира Путіна".

Перед зустріччю, Килимник написав Манафорту по електронній пошті, що йому "треба проінформувати його про зустріч з Дерипаскою". Він повідомив, що "провів кілька годин з людиною, який кілька років тому презентував вам найбільшу банку чорної ікри". У листі говорилося, що Дерипаска просив передати Манафорту "кілька важливих повідомлень". Дерипаска міг виконувати роль сполучної ланки, яка транслювала інтереси Кремля.

За підсумком, тодішній керівник штабу Трампа Манафорт і Килимник обговорювали варіант відповідного Кремлю плану врегулювання конфлікту на сході України. Зазначається, що вони обговорювали такі плани "більше одного разу".

"Дерипаска є ключовим "підручним" і значущим олігархом в путінській олігархічній системі", - зазначив колишній глава операцій ЦРУ в Росії Стівен Холл.

Тепер Дерипаска може стати однією з ключових фігур розслідування Мюллера.

"Дані про зустрічі Манафорта з Килимником ставлять питання про те, чи збереже Мюллер і далі інтерес до Дерипаски в своєму розслідуванні", - заявив колишній федеральний прокурор Майкл Зельдін.

За його словами, плани Москви плани щодо України "могли бути для Кремля одним з інструментів, за допомогою яких РФ сподівалася домогтися припинення болючих санкцій, введених після анексії Криму в 2014 році".

Раніше команда спецпрокурора Мюллера надала суду додаткові докази неправди в показаннях Манафорта. За даними телеканалу CNN, Мюллер звинуватив Манафорта у неправдивих свідченнях про його контакти з Килимником.

Спецпрокурор Роберт Мюллер з 2017 року веде розслідування, яке покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання в американські президентські вибори. Серед іншого, перед ним стоїть завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей з близького кола президента США. Розслідування наближається до стадії завершення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі