Про це сьогодні пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, який нагадує про публікацію газети "Коммерстантъ", в якій йшлося про плани Кремля створити нове Міністерство державної безпеки, яке поглине ФСБ, розвідку і Федеральну службу охорони. Таким чином, фактично буде відновлена стара радянська таємна міліція.
"А через три тижні Володимиру Путіну виповниться 64. Стільки ж було Леоніду Брежнєву в 1970 році, коли він очолюваний ним СРСР увійшов у десятиліття економічної стагнації і посилених політичних репресій", - пише Вітмор, додаючи, що нинішній російський президент точно не збирається найближчим часом йти у відставку.
"Однопартійна держава, нове КДБ і пристарілий лідер в Кремлі. Здається, ми вже бачили це кіно. Та якщо історія не обов'язково повторюється у вигляді трагедії чи фарсу, всі останні дані вказують, що Путін рухається подалі від моделі врядування, на яку він покладався вподовж більшої частини свого правління. Симульована демократія, обмежений плюралізм і баланс бюрократичних кланів відходять в минуле. Монолітне правління, чистки серед еліт і жорстокі репресії знову у грі", - пише оглядач.
Він порівнює цю ситуацію з 70-ми роками в СРСР, однак визнає, що нинішня Росія не обов'язково повернеться до ситуації, яка була тоді. Однак ера Путіна, очевидно, входить в нову більш зловісну фазу.
Раніше публіцист Маша Гессен писала на сторінках New York Times, що СРСР так і не розпався остаточно. Сьогодні життя в Росії, де все заполітизовано, народ мобілізований навколо лідера, а цензура і однопартійна система фактично відновлені, найбільш схоже на життя в СРСР, ніж будь-коли за останні 25 років.