Сирійська армія тримає під контролем східну частину міста Алеппо за підтримки російських солдатів. Їх атаки спрямовані на терористів, проте потрапляють під бомбардування і мирні громадяни. Зараз близько 300 тисяч жителів цих місць відрізані від постачання. "Припинення бойових дій не передбачається. Ситуація в Алеппо може стати найбільшою гуманітарною катастрофою війни Сирії. І все це, незважаючи на те, що сторони домовилися про припинення вогню кілька місяців тому", - йдеться в статті.
Як підкреслюють автори статті, багато хто критикує мовчання Заходу перед обличчям цієї катастрофи. Експерти кажуть, що зараз у Сирії відбувається жорстоке придушення опору частини населення. Правозахисники закликають не мовчати щодо ситуації в Алеппо. На що журналісти видання заперечують, мовляв, Німеччина не мовчить. "Федеральний уряд здійснює взаємодію. Головна необхідність зараз – це військова стриманість і вирішення ситуації з наданням гуманітарної допомоги. У статті наводяться слова міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмайера: "Нам потрібно покласти край насильству і повернутися за стіл переговорів".
Меркель завжди прямо озвучувала головну причину міграційної кризи, і її одним з основних пріоритетів у політиці було її вирішення. Журналісти німецького видання пропонують читачеві прийняти той факт, що Росія у війні в Сирії взяла на себе провідну роль. "Надія на те, що будуть захищені повстанці і вдасться перемогти терористів, канула", - йдеться в статті.
Федеральний уряд також не приховує, що Росія стала в даному питанні ключовою державою, зазначають автори. Так, заступник прес-секретаря уряду Ульріке Деммер заявив в середу про те, що на Росії в Сирії особлива відповідальність. Гвідо Штейнберг, експерт по Близькому Сходу, вважає, що Асад не піде і це треба приймати як даність. "Інші варіанти нереалістичні. У Німеччині тут два основних інтереси. По-перше, боротьба проти "Ісламської держави". По-друге, стабілізація в іншій частині Сирії. Все інше призведе до більшої кількості біженців", - переконаний експерт.
Штейнберг впевнений, що ні в Німеччині, ні в Європи немає ніякої можливості для втручання у сирійський конфлікт – ні у військовому плані, а в політичному, ні в психологічному.
Бассам Абдалла, посол Сирійської національної коаліції, розчарований тим, що США не втрутилися вчасно. "Сирія не є життєво важливим інтересом Вашингтона, тому, президент США Барак Обама зі зрозумілих причин тримається в стороні. У той же час США ближче діяти проти ІД спільно з РФ. "Але військові засоби необхідні, якщо хтось хоче виграти війну", - говорить опозиція посол Абдулла.
Штейнберг нарікає, що Росія зараз визначає сама, як далі буде діяти в Сирії. "При цьому, президент Росії Володимир Путін, здається, не прагне поліпшити становище населення Алеппо", - підсумовує він.
Раніше британське видання The Times писало, що Путін наказав захопити Алеппо і закріпити положення свого диктатора-маріонетку. На думку автора цієї статті, Путін хоче встигнути до інавгурації нового президента США. "Звідси та енергія, з якою місто морять голодом", - пише він.
"Тримаючи за руку Путіна, Захід говорить світу, що відмовився від Сирії, оскільки цю ситуацію дуже важко вирішити. Це посилить міграцію на Захід – при падінні Алеппо сотні тисяч рушать до турецького кордону - і нічого не зробить для викорінення тероризму. Якщо ми продовжимо діяти за порадою Бориса Джонсона – ред.) і "вечеряти з дияволом", ми все програємо, і більше всіх жителі приреченого Алеппо", - підсумовує він.